Kultūra

2019.11.25 22:49

Menininkas Grigaliūnas kviečia vaikus pažaisti – atidaryta paroda, kurioje galima liesti eksponatus

Menininkas Kęstutis Grigaliūnas kviečia vaikus pažaisti – Kaune, Paveikslų galerijoje, atidaryta jo paroda „Žaidimų galerija numeris du: viešnagė pas laureatus“. Parodos eksponatus galima liesti – menininkas sako, norintis, kad dėliones dedantys vaikai daugiau sužinotų apie Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus ir jų kūrybą bei kurtų patys.

Parodą „Žaidimų galerija nr.2: viešnagė pas laureatus“ jis skiria septyniolikai Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų, vizualaus meno kūrėjams – Robertui Antiniui, Stasiui Eidrigevičiui, Jonui Gasiūnui ir kitiems.

Sako, taip, eksperimentuodami su dėlionės dalimis, vaikai galės sužinoti apie premijos laureatus ir pažinti jų kūrinius.

„Šitos dėlionės esmė yra tokia, kad yra du variantai kiekvieno darbo, gali sudėti originalą ir gali sudėti spalvotą abstrakciją, ir gali tiesiog nieko nesistengdamas imti vieną kaladėlę po kitos ir dėlioti. Kažką sudėliosi panašaus į siurrealizmą, kur bus tarp spalvotų kaladėlių akis ar burna, ar dar kažkas tokio“, – aiškina menininkas K. Grigaliūnas.

Jam ši paroda – pabėgimas į linksmesnius dalykus, kai gali pameistrauti ir pasijusti vaiku. Sako, galbūt jo darbai pasirodys per daug šmaikštūs ir nerūpestingi, bet svarbu vaikus mokyti.

„Paprastai tuos suaugusius sunku atsitempti, jeigu vaikams tai įdomu, ir jie, pavyzdžiui, nori dar kartą ateiti, jie jau gali tėvus atsivesti ir, jeigu tie tėvai nenorės prisiliesti, tai jie turės bent jau iškentėti, žiūrėti, ką tie vaikai daro ir tuo pačiu būti arčiau to meno“, – sako K. Grigaliūnas.

Tiesa, bent vienas parodos eksponatas skirtas ir suaugusiems. K. Grigaliūno paroda Paveikslų galerijoje – iki vasario devintosios.

Plačiau žiūrėkite reportaže:

Menininkas Kęstutis Grigaliūnas kviečia vaikus pažaisti: dėlionės supažindina su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūryba