Kultūra

2015.09.08 13:45

Mobili J. Meko kino galerija: 2200 km, 13 miestų, 3000 lankytojų

LRT.lt2015.09.08 13:45

Vasaros viduryje startavusi „Jono Meko fondo“ ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto iniciatyva „25 metai laisvės“ per kiek daugiau nei mėnesį jau įveikė 2200 kilometrų, aplankė trylika Lietuvos miestų bei beveik 3000 žiūrovų suteikė galimybę susipažinti su Jono Meko filmu „Lietuva ir Tarybų Sąjungos žlugimas“.

Vasaros viduryje startavusi „Jono Meko fondo“ ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto iniciatyva „25 metai laisvės“ per kiek daugiau nei mėnesį jau įveikė 2200 kilometrų, aplankė trylika Lietuvos miestų bei beveik 3000 žiūrovų suteikė galimybę susipažinti su Jono Meko filmu „Lietuva ir Tarybų Sąjungos žlugimas“.  

Unikali kultūros ir pilietiškumo iniciatyva, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimt penktosioms metinėms paminėti, pristatyta Vilniuje, Palangoje, Klaipėdoje, Mažeikiuose, Pakruojyje, Jurbarke, Rokiškyje, Panevėžyje, Švenčionyse, Ukmergėje, Šiauliuose, Šilalėje ir Kaišiadoryse. Per kiek mažiau nei mėnesį projektas planuojamas pristatyti dar aštuoniuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, rašoma pranešime spaudai.

„Pagrindinis iniciatyvos tikslas – skatinti istorinės atminties ir kultūros puoselėjimą bei suteikti galimybę Lietuvos žmonėms iš naujo įvertinti ir kitaip pažvelgti į istorinius įvykius ne tik mūsų, bet ir užsienio žiūrovų akimis“, – teigė idėjos autorius, „Jono Meko fondo“ vadovas Edgaras Stanišauskas.

Projekto metu mobilios kino galerijos viduje įrengtuose televizijos ekranuose rodomas lietuvių kilmės JAV kino kūrėjo ir menininko Jono Meko filmas. Iniciatyva finišuos rugsėjo 18 d. „Gedimino dienų“ renginio metu prie Vilniaus Gedimino technikos universiteto.

Jono Meko filmas „Lietuva ir Tarybų Sąjungos žlugimas“ pateikia chronologišką pasakojimą apie Lietuvos kovą už atsiskyrimą nuo Tarybų Sąjungos ir nepriklausomos valstybės atkūrimą. Pagrindinė filmo medžiaga – 1989–1991 metais videokamera namuose nufilmuotos Amerikos televizijų naujienų ir televizijos debatų laidos, pateikusios interviu su įtakingiausiais to meto politikais, analitikais ir žurnalistais, taip pat laisvės demonstracijų, mitingų, Sausio 13-osios įvykių vaizdus.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas galerijos lankytojus taip pat kviečia dalyvauti konkurse ir įamžinti išmaniąją XXI a. Lietuvą – tvarios gyvenamosios aplinkos kūrimą, sumaniuosius miestus, pastatus, kelius, atsinaujinančią energetiką, gyvenamosios erdvės inžinerijos ir kitas pažangą skatinančias naujoves bei pasidalinti nuotraukomis „Instagram“ mobilioje programėlėje, naudojant raktinius žodžius „#VGTUišmaniojiLietuva“.

Kelionės grafikas:

Šilutė. Rugpjūčio 26 – 27 d. (Prie kultūros ir pramogų centro)

Nida. Rugpjūčio 28 – 30 d. (Šalia Nidos keleivinio uosto, Naglių g.)

Prienai. Rugpjūčio 31 – rugsėjo 1 d. (Laisvės aikštė)

Šakiai. Rugsėjo 2 d. (Šakių miesto skveras)

Kudirkos Naumiestis. Rugsėjo 3 d. (Šalia Kudirkos Naumiesčio kultūros centro)

Gelgaudiškis. Rugsėjo 4 d. (Šalia Gelgaudiškio dvaro)

Kaunas. Rugsėjo 8 – 11 d. (Rotušės aikštė)

Obeliai. Rugsėjo 12 d. (Prie Obelių m. seniūnijos)

Utena. Rugsėjo 14 – 15 d. (Utenio aikštė)

Vilnius. Rugsėjo 16 – 18 d. (prie Vilniaus Gedimino technikos universiteto).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.