Kultūra

2019.11.24 13:12

Ko trūksta kultūrinei spaudai Lietuvoje: sako, kad ir valdžios finansinės paramos, ir raumenų

Saulenė Pečiulytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.11.24 13:12

Pasak specialistų, kultūrinei spaudai Lietuvoje trūksta ir skaitytojų susidomėjimo, ir vyriausybės paramos. Šiemet finansavimas didintas, tačiau leidėjai sako, kad pinigų efektyvesnei veiklai trūksta.

Menotyrininkė Laima Kreivytė pabrėžia, kad kultūrinei spaudai vis dar trūksta finansavimo. Jos manymu, tuo pačiu ir patys leidiniai turėtų daugiau viešintis. Pasak žurnalo „Krantai“ vyriausiojo redaktoriaus Helmuto Šabasevičiaus, pajamų iš kultūrinės leidybos uždirbama nedaug.

„Galimybių yra, yra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, yra Kultūros tarybos programos, yra vienas skitas privatus rėmėjas. Bet iš šios veiklos išgyventi neįmanoma“, – sako H. Šabasevičius.

„Literatūros ir meno“ vyriausiasis redaktorius Gytis Norvilas sako, kad kultūrinė spauda, jei gautų didesnį finansavimą, galėtų būti atsvara kitai žiniasklaidai.

„Mes esame intelektualiai pajėgūs pagaminti gerą turinį, o kad pasiektume kuo daugiau žmonių mes ir patys ne viską tikrai padarome, bet mums neužtenka raumenų to padaryti“, – LRT RADIJUi sako G. Norvilas.

Šiemet valstybės parama kultūriniams leidiniams padidinta iki 500 tūkst. eurų per trejus kalendorinius metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.