Naujienų srautas

Kultūra2019.11.24 11:45

Nomedos Kazlaus laidoje garsus rašytojas Roy Jacobsenas atviraus apie savo nusikalstamą veiklą

LRT.lt 2019.11.24 11:45

Žymus norvegų rašytojas Roy Jacobsenas, viešėjęs Lietuvoje vykstant Vilniaus knygų mugei, davė atvirą ir nuoširdų interviu LRT TELEVIZIJOS laidai „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“. Laidoje po truputį atsiskleis šiaurietiškos dvasios dainiaus istorija ir jo labai savitas kelias į literatūros olimpą.

Rašytojo gyvenimo vingiai primena kontrastingą ir gaivališką Norvegijos gamtą. „Labai dramatiška kaita – čia saulė šviečia, čia per akimirką audra viską apverčia aukštyn kojom“, – sako jis.

Tačiau visada svarbiausia – žmogus. Jis kenčia, bando prisitaikyti, svajoja ir žengia pirmyn. Paties rašytojo gyvenimas – tarsi dramatiško turinio filmas.

Jis sunkiai perprato pirmąsias raides pradžios mokykloje – visiškai neišmoko nei skaityti, nei rašyti, kol nesutiko stebuklingo, gerojo trolio – žmogaus – Mokytojo iš didžiosios raidės, padėjusio susivokti ir atgauti pasitikėjimą.

Audringa paauglystė, nusikalstama grupuotė, kurioje jis buvo vienu lyderių – tai irgi faktai iš rašytojo biografijos bei 35 paros „šaltojoje'', kurios pakeitė kūrėjo gyvenimą...

„Buvau žvejys, stačiau namus, mokytojavau, dirbau viską, kad pragyvenčiau, tačiau visą tą laiką rašiau“, – pasakojo rašytojas.

Šiandien R. Jacobsenas – vienas garsiausių šiuolaikinių norvegų rašytojų. Lietuvos skaitytojai gerai įvertino jo knygas „Neregimieji“, „Balta jūra“, o pagal jo scenarijų sukurtas filmas „Artėjanti Valhala“ yra populiarus daugelyje šalių.

Atviras ir intriguojantis pokalbis jūsų dėmesiui lapkričio 24 dieną, 21 valandą per LRT PLIUS.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi