Kultūra

2019.11.20 18:52

Kino teatruose gali pasirodyti antroji „Džokerio“ dalis

uždirbo 1 mlrd. JAV dolerių
LRT.lt2019.11.20 18:52

Pagal komiksų knygą susukta juosta „Džokeris“ šį savaitgalį perkopė 1 mlrd. JAV dolerių barjerą pasaulyje ir tapo pirmuoju riboto turinio (angl. R-rated) filmu, galinčiu pasigirti tokiomis pajamomis, informuoja BBC. Pasiekus tokią ribą, sunku negalvoti apie filmo tęsinį.

„Džokerio“ tęsinys jau yra planuose – vyksta derybos su režisieriumi Toddu Phillipsu, trečiadienį pranešė „The Hollywood Reporter“. Taip pat pranešama, kad pagrindinį veikėją „Džokerį“ ir toliau įkūnytų aktorius Joaquinas Phoenixas.

Remiantis JAV filmų reitingavimo sistema, riboto turinio juostas jaunesni nei 17 metų žiūrovai kino teatruose gali žiūrėti tik lydimi suaugusiųjų.

Šiuo metu „Džokeris“ užima septintą vietą šio savaitgalio JAV žiūrimiausių filmų lentelėje. Jos viršūnėje įsitaisęs 31 mln. JAV dolerių uždirbęs „Le Manas `66. Plento karaliai“ („Le Mans: Ford v Ferrari“).

Šį savaitgalį pradėtas rodyti naujausias „Čarlio angelų“ filmas tesugebėjo pakilti į trečią poziciją.

Perkurta juosta, kurioje pagrindinius vaidmenis atlieka Kristen Stewart ir britų aktorės Naomi Scott bei Ella Balinska, nuo penktadienio iki sekmadienio uždirbo 8,6 mln. JAV dolerių.

Antrojo pasaulinio karo drama „Midvėjaus mūšis“ („Midway“) šią savaitę liko antra, surinkusi 8,8 mln. JAV dolerių.

2019 m. milijardierių klubas:

„Keršytojai: pabaiga“ („Avengers: Endgame“) – 2,79 mlrd.;
„Liūtas karalius“ („The Lion King“) – 1,65 mlrd.;
„Žmogus voras: toli nuo namų“ („Spider-Man: Far From Home“) – 1,13 mlrd.;
„Kapitonė Marvel“ („Captain Marvel“) – 1,09 mlrd.;
„Žaislų istorija 4“ („Toy Story 4“) – 1,07 mlrd.;
„Aladinas“ („Aladdin“) – 1,05 mlrd.
„Džokeris“ („Joker“) – 1 mlrd. (kol kas).

Šio mėnesio pradžioje „Džokeris“ tapo pelningiausia komiksų knygos ekranizacija. Net ir nepasiekusi kino teatrų Kinijoje, į kurios ekranus dažnai nepatenka sekso ir smurto scenomis perpildyti filmai, juosta jau uždirbo 1 mlrd. dolerių.

Artimiausi riboto turinio „Džokerio“ varžovai – 2018 m. pasirodęs „Deadpool 2“ (785 mln.) ir 2016 m. išleistas jo pirmtakas „Deadpool“ (783 mln.) su Ryanu Reynoldsu.

Tinklalapio „Box Office Guru“ įkūrėjas ir redaktorius Giteshas Pandya tai pavadino „protu sunkiai suvokiamu pasiekimu“.

Režisieriaus T. Phillipso filmo biudžetas siekė vos 62,5 mln. JAV dolerių – nedidelę dalelę paprastai komiksų ekranizacijoms skiriamų lėšų.

Filmo kritikai pasidalino į keletą stovyklų, tačiau teigiama, kad filmas, sukėlęs kontroversišką reakciją į psichinės ligos ir smurto vaizdavimą, gali būti nominuotas „Oskarams“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt