Kultūra

2015.09.08 13:45

„Sostinės dienos 2015“ skelbia rudens linksmybių pradžią

LRT.lt2015.09.08 13:45

Vėstant orams ir baigiantis vasaros festivaliams, rudens linksmybės keliasi į Vilnių. Jų pradžios akordas nuskambės festivalyje „Sostinės dienos 2015“, rašoma organizatorių pranešime.

Vėstant orams ir baigiantis vasaros festivaliams, rudens linksmybės keliasi į Vilnių. Jų pradžios akordas nuskambės festivalyje „Sostinės dienos 2015“, rašoma organizatorių pranešime.

Rugsėjo 4–6 dienomis dvidešimt pirmus metus organizuojama miesto šventė užlies sostinės gatves, skverus ir aikštes koncertais ir menų projektais, kuriais visą savaitgalį bus galima mėgautis nemokamai.

Pagrindinis šventės traukos centras – „dūzgiantis“ Gedimino prospektas – nusidrieks nuo Katedros iki Lukiškių aikštės. Pirmoji prospekto atkarpa „Menų ir muzikos gatvė“ kvies į garsių atlikėjų koncertus, vizualaus meno parodas, interaktyvius spektaklius, autorinių menininkų darbų ekspozicijas. Specialiai įrengtose trijose muzikinėse scenose prie Kudirkos ir Lukiškių aikščių bei prie Nacionalinio dramos teatro pasirodys atlikėjai Giedrė Kilčiauskienė, Edgaras Lubys, Sasha Song, Girmantė, Šorena, grupės „Colours of Bubbles“, „Soul Moustache“, „Baltasis kiras“, „jama&W“, „Kamanių šilelis“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Neteisėtai padaryti“, „The Mood Sellers Band“, „Baltic Balkan“, garsūs aktoriai ir bardai Andrius Bialobžeskis, Giedrius Arbačiauskas, Mindaugas Briedis, Gytis Ambrazevičius ir grupė, Andrius Zalieska-Zala.

Muzikos atlikėjų ir aktorių gretas šiemet papildys įvairių stilių – nuo senovinių iki gatvės – šokių pasirodymai bei rudens, žiemos sezono madų pristatymai.

Svarbiausia „Dūzgiančio prospekto“ naujiena – pačioje V. Kudirkos aikštėje įsikursiantis „Dizaino skveras“, kuriame rankų darbo kūrinius ir kolekcijas pristatys per pusšimtis lietuvių drabužių dizainerių, juvelyrų, aksesuarų kūrėjų.

Toliau prospekte nutiestas „Gardžių lauktuvių kelias“ gundys paskanauti kulinarinių gardėsių, tarp kurių – ypatingai ruoštos sraigės, vietoje rūkoma mėsa ir žuvis, naminiai ledai ar rankų darbo ledinukai.

Prospekto atkarpa nuo A. Jakšto gatvės iki Lukiškių aikštės bus apsiginklavusi tonomis šviežiai išleistų knygų egzempliorių ir lauks užplūstant literatūrinio žodžio mylėtojų ar šiaip smalsių skaitytojų. Čia įsikūrusioje „Knygų alėjoje“ jie galės pasigalynėti su žodžio meistrais.

Gedimino prospektas prie Lukiškių aikštės lauks vaikų, jaunimo ir gausybės šeimų su atžalomis. Šioje teritorijoje, pavadintoje „Dangaus linksmybės“, įsikurs įvairiausios atrakcijos ir žaidimai. Pirmą kartą čia bus galima ne tik pasigrožėti didžiaisiais oro balionais, bet ir jais pakilus į 30 m aukštį žvilgterėti į Vilnių iš paukščio skrydžio. Taip pat čia bus galima susipažinti su sraigtasparnių ir parasparnių konstrukcijomis.

Katedros aikštėje vyks didieji „Sostinės dienų“ koncertai: čia bus galima išvysti elektro-pop ketvertą „When Saints Go Machine“ iš Danijos, funk, disco ir house muzikos grupę „Kraak&Smaak“ iš Olandijos bei lietuvius Leon Somov & Jazzu, Aliną Orlovą, „Garbanotąjį bosistą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.