Kultūra

2019.11.15 22:31

Kretingoje baigtas restauruoti šventojo Pranciškaus altorius – švytės auksu

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.15 22:31

Kretingos, Viešpaties apreiškimo Švenčiausiajai Mergelei Marijai bažnyčioje baigtas restauruoti šventojo Pranciškaus altorius. Minint Mažesniųjų brolių pranciškonų ordino atkūrimo Lietuvoje 30-metį, atnaujintą altorių bus galima išvysti jau šį sekmadienį per iškilmingas mišias.

Restauratorė Dovilė Bumbulytė jau paskutinę dieną pluša Kretingos bažnyčioje: čia dvejus metus restauratoriai darbavosi prie šventojo Pranciškaus altoriaus ir pagaliau darbai baigti.

„Liko paskutinis dalykas – nudažyti antepedijaus rėmą, esantį apačioje“, – sako restauratorė.

Pats altorius bažnyčioje pastatytas 1908 metais ir per šimtmetį ne kartą liestas dažų bei teptukų.

Vienu metu prie altoriaus plušėjo ir 17 žmonių: valė dažus, gruntavo, bandė apsaugoti kinivarpų suėstą medieną.

„Dažų nuėmimas daug laiko užima, paskui visi chemijos dėjimai ant medžio, nes nėra taip paprasta, tai reikia iš kitos pusės mėginti kažkaip uždėti, purkšti, auksavimas labai daug laiko atima, čia yra labai daug aukso“, – tikina D. Bumbulytė.

Skulptūros, pasak restauratorės, buvo gerai išlikusios, tik kiek apdaužytos – jos restauruotos dirbtuvėse. Prieš porą metų restauratoriai tvarkė ir Marijos altorių, mažąjį altorėlį, rankų laukia ir klausykla, sakykla, šventosios Barboros altorius.

Sekmadienį laukia iškilmingos mišios, nors šventojo Pranciškaus altoriuje vis dar trūksta vieno paveikslo – pakabinta kopija, o originalas į bažnyčią grįš baigus jį restauruoti.

Panorama. Norvegijos premjerės padėka padėjus susigrąžinti Norvegijos pilietį po „šnipų mainų“: Lietuva yra puiki sąjungininkė ir tikra draugė
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.