Kultūra

2019.11.16 11:42

Šiuolaikinis šokis atveria vieną ryškiausių Kauno tarpukario modernizmo pastatų

LRT.lt2019.11.16 11:42

LRT eteryje pristatomas penktasis šiuolaikinio šokio ir Kauno tarpukario architektūros projekto „Šokis plius Miestas“ vaizdo klipas. Jis nufilmuotas viename ryškiausių tarpukario Lietuvos modernizmo pavyzdžių ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje – Prano Gudavičiaus ir Aleksandros Iljinienės dviejų aukštų name.

Architekto Arno Funko suprojektuotas ir 1933 metais pastatytas trijų butų namas akį traukia išskirtiniais elementais, kuriuos naujai pamatyti kviečia „Auros“ šokėjos. Tai – kampiniai langai, ikoniškas apskritas langas, maurų stiliaus alkova – ažūrinė arka, skirianti poilsio kampelį. K. Donelaičio gatvėje 19 numeriu pažymėtas namas ant stogo turėjo nedidelę oranžeriją. Jos žaluma buvo galima grožėtis pro stiklines holo lubas.

Šokis plius miestas. Kaunas. Aleksandros Iljinienės namas

„Šokis plius Miestas“ – „Kauno – Europos kultūros sostinės 2022“, Lietuvos šokio informacijos cento ir LRT projektas. Jo metu, nuo lapkričio 11 d. tarp įprastų LRT ir LRT PLIUS laidų rodomi penki skirtingi vaizdo klipai, kuriuose įamžintos Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjų ir videomenininko Mariaus Paplausko šokio ir Kauno tarpukario architektūros dermės interpretacijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt