Kultūra

2019.11.15 08:42

Savaitgalį Nacionalinėje filharmonijoje galynėsis Čiurlionio konkurso finalininkai: kuri mokykla geresnė

balsuokite už savo numylėtinį
LRT.lt2019.11.15 08:42

Johanneso Brahmso, Sergejaus Rachmaninovo ir Maurice`o Ravelio koncertai fortepijonui – toks VIII Tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų konkurso finalo „meniu“ paaiškėjo vakar vakare, paskelbus konkurso finalininkus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tarptautinės žiuri sprendimu, finaluose lapkričio 16 ir 17 dienomis Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir maestro Modestu Pitrėnu pasirodys Edvinas Švaikovskis (Lietuva-Lenkija), Gabrielė Sutkutė (Lietuva), Yue Zhangas (Honkongas), Neringa Valuntonytė (Lietuva), Aleksandras Kašpurinas (Rusija) ir Young Ho Parkas (Pietų Korėja).

Savo žodį, renkant geriausius, gali tarti ir publika: iki pat finalo pabaigos žiūrovai kviečiami rinkti publikos simpatijų prizo laimėtoją, kurį kitąmet išvys „Kristupo vasaros festivalyje“.

E. Švaikovskis šiuo metu tęsia studijas Diuseldorfo Roberto Schumanno aukštojoje mokykloje. 2019 m. pianistas tapo Hanoverio Frederico Chopino pianistų konkurso finalininku ir laimėjo pirmąją vietą Tarptautiniame Frederico Chopino pianistų konkurse Marianske Laznėse. Edvinas solo yra koncertavęs su Talino, Narvos, Sankt Peterburgo, Maskvos filharmonijos, taip pat Lenkijos radijo, Frederico Chopino universiteto simfoniniais orkestrais, Mozarto kameriniu orkestru.

G. Sutkutė studijuoja Londono karališkojoje muzikos akademijoje. Pianistė yra dalyvavusi daugiau nei 20 tarptautinių ir respublikinių konkursų Lenkijoje, Italijoje, Škotijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Latvijoje, Maltoje, Estijoje, Ispanijoje. 2019 m. ji laimėjo specialųjį prizą III Tarptautiniame pianistų konkurse „City of Vigo“, kurio žiuri pirmininke buvo pianistė Martha Argerich.

Y. Zhangas siekia daktaro laipsnio Monrealio universitete. Yue solo teko groti daugelyje žymių koncertų salių, tarp kurių – Niujorko „Carnegie Hall“, „Sala Cecilia Meireles“ (Rio de Žaneiras), „Salle Bourgie“ ir „Salle Claude-Champagne“ (Monrealis). Pianistas yra Honkongo vyriausybės ir „Yamaha“ stipendiatas.

N. Valuntonytė siekia magistro laipsnio Hanoverio muzikos, teatro ir medijos mokykloje. 2008–2013 ji buvo Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendiatė. N. Valuntonytė koncertuoja ne tik Vokietijoje ir Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Danijoje, Suomijoje, Latvijoje, Estijoje, Austrijoje ir Ukrainoje.

A. Kašpurinas 2014 m. pradėjo studijuoti Sankt Peterburgo valstybinėje Nikolajaus Rimskio-Korsakovo konservatorijoje. Pianistas yra daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas. Pianistui teko bendradarbiauti su dirigentais Gintaru Rinkevičiumi, Fabio Mastrangelo, Zaurbeku Gugkaevu, Maximu Fedotovu ir kitais. A. Kašpurino įrašų yra išleidusi „Melodija“

Y. H. Parkas šiuo metu tęsia magistro studijas Hanoverio muzikos, teatro ir medijos universitete. 2018 m. pianistas pelnė „Grand Prix“ Samicko-Seilerio pianistų konkurse Seule, taip pelnydamas galimybę groti rečitalį „Samick Art“ salėje. Y. Parkui yra tekę koncertuoti su Gunpo filharmonijos, Seulo nacionalinio universiteto filharmonijos orkestrais.

Už savo favoritą galite balsuoti iki lapkričio 17 dienos, 14.15 val. Savo balsą atiduoti galite čia.

VIII Tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų konkurso finalas suskirstytas į dvi dalis. Pirmoji vyks lapkričio 16-ąją, šeštadienį. Skambinant išgirsime E. Švaikovskį, G. Sutkutę ir Y. Zhangą. Lapkričio 17-ąją gros N. Valuntonytė, A. Kašpurinas ir Y. H. Parkas.

Pianistų konkurso finalinius renginius tiesiogiai transliuos LRT.lt, LRT KLASIKA ir LRT PLIUS. Lapkričio 17 dieną vyks iškilminga laureatų apdovanojimų ceremonija.

VIII tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso globėjas – LR Prezidentas Gitanas Nausėda. Konkursą organizuoja VšĮ „Natų knygynas“, Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Pagrindinis konkurso rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba, konkursą remia LR Kultūros ministerija, konkurso pagrindinis informacinis rėmėjas – LRT. Daugiau informacijos – ciurlionis.link.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.