Kultūra

2019.11.14 19:37

„Šokis+miestas” siužetas nukels į seniausią Lietuvos funikulierių

LRT.lt2019.11.14 19:37

Šiuolaikinio šokio ir Kauno tarpukario architektūros projektas „Šokis plius Miestas“ pristato trečiąjį vaizdo klipą. Šįkart „Auros“ šokio teatro šokėjai ir videorežisierius Marius Paplauskas žiūrovus kviečia keliauti vienu seniausių Europoje – Kauno Žaliakalnio funikulieriumi.

Žaliakalnio funikulierius, pradėjęs veikti 1931 metais, buvo pirmoji tokio tipo transporto priemonė Lietuvoje, reiškusi ne tik patogesnį gyvenimą kauniečiams, bet ir miesto modernėjimą. Jis išryškina ypatingą Kauno urbanistinį savitumą – šlaitus. „Funikulieriaus mechanizmas, tarsi sraigtas prikeliantis miestą veiksmui“ – sako vaizdo klipą filmavęs M. Paplauskas. Jo kadruose scenografija šokiui tapo autentiški keltuvo mechanizmai ir keleiviams skirto vagonėlio interjeras.

Šokis plius miestas. Kaunas. Žaliakalnio funikulierius

„Šokis plius Miestas“ – „Kauno – Europos kultūros sostinės 2022”, Lietuvos šokio informacijos cento ir LRT projektas. Jo metu, nuo lapkričio 11 d. tarp įprastų LRT ir LRT Plius televizijos laidų rodomi penki skirtingi vaizdo klipai, kuriuose įamžintos Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjų ir video autoriaus Mariaus Paplausko šokio ir Kauno tarpukario architektūros dermės interpretacijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt