Kultūra

2019.11.14 10:52

Kadaise klinika ir mokesčių inspekcija, šiandien – puošnus Kauno architektūrinis paveldas

LRT.lt2019.11.14 10:52

Antrasis šiuolaikinio šokio ir Kauno tarpukario architektūros projekto „Šokis plius Miestas“ vaizdo klipas atveria išskirtinio daugiabučio duris.

Gedimino gatvėje 48-uoju numeriu pažymėtą namą 1929-aisiais pasistatė žymus to meto gydytojas terapeutas, politinis ir visuomenės veikėjas Pranas Gudavičius-Gudas. Daugiabutyje daug metų veikė jo vadovauta klinika, čia gyveno ir jis pats. Namą suprojektavo žymus 3-iojo dešimtmečio Kauno architektas E. Frykas. Išraiškinga architektūra pasižyminčiame prabangiame daugiabutyje 4-ajame dešimtmetyje įsikūrė Kauno apskrities mokesčių inspekcija.

„Auros“ šokio teatro šokėjai padėjo atskleisti ypatingą pastato architektūrinę kalbą. Jo kampinė padėtis lėmė tai, kad abu pastato fasadai yra vienodai reprezentatyvūs ir puošnūs – fasaduose derinti įvairių formų langai, puošnūs balkonai, artistiškos kaukės ir geometriniai ornamentai, o jo pastogę papuošė išraiškingas art deco bruožų turintis bokštelis. Tai vienas puošniausių savo laikotarpio liudininkų, pasiekusių mūsų dienas.

Šokis plius miestas. Kaunas. Prano Gudavičiaus namas

„Šokis plius Miestas“ - „Kauno – Europos kultūros sostinės 2022”, Lietuvos šokio informacijos cento ir LRT projektas. Jo metu, nuo lapkričio 11 d. tarp įprastų LRT ir LRT Plius televizijos laidų rodomi penki skirtingi vaizdo klipai, kuriuose įamžintos Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjų ir video autoriaus Mariaus Paplausko šokio ir Kauno tarpukario architektūros dermės interpretacijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt