Kultūra

2019.11.13 12:08

Tarp tarptautinio trumpųjų filmų festivalio laureatų – ir lietuviai

LRT.lt2019.11.13 12:08

Praėjusį šeštadienį baigėsi Šveicarijoje vykęs tarptautinis trumpųjų filmų festivalis „Internationale Kurzfilmtage Winterthur“, kuriame apsilankė daugiau kaip 650 kino kūrėjų. Festivalyje buvo išdalyti prizai tarptautinių ir Šveicarijos filmų kategorijose bei pirmą kartą išrinktas trumpametražis filmas – kandidatas į galimą nominaciją 2020 m. Europos kino apdovanojimuose.

Tarptautinis festivalio Grand Prix ir 12 000 Šveicarijos frankų premija atiteko Randa Maroufi’o filmui „Bab Sebta“. Prancūzijos ir Maroko bendros gamybos dokumentinis filmas pasakoja apie Seutą, Ispanijos anklavą Maroke. Kasdienis šio miesto žmonių gyvenimas pavaizduotas teatrališkame mikrokosme, filmo kūrėjams tyrinėjant šiuolaikines tapatybės, imigracijos ir ideologijos problemas.

Žiuri teigimu, filmas yra „...aukšto meistriškumo kūrinys, labai reikalingas politinis pareiškimas ir [filmas], sudėtingais bet puikiai choreografiškai suvaldytais kadrais kvestionuojantis sienų ideologiją bei toksišką imigracijos retoriką.“

Šiais metais pirmą kartą „Winterthur„ festivalyje skelbiama kandidato pelnyti 2020 m. Europos kino apdovanojimą trumpo metro filmų kategorijoje nominacija atiteko lietuvių kino kūrėjų juostai „Kolektyviniai sodai“ (režisierius Vytautas Katkus). Filmas detaliai, su humoru atskleidžia bendruomenės, kasdien susiduriančios su iššūkiais ir sunkumais, bet nepamirštančios pasimėgauti gyvenimu, kasdienybę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.