Naujienų srautas

Kultūra2019.11.07 15:51

Petrui Geniušui negana „Trimito“, jam dar reikia ir pistoleto: o jei rimtai?..

LRT.lt 2019.11.07 15:51

Per pučiamųjų orkestro „Trimitas“ ir pianisto Petro Geniušo teatralizuotą koncertą „XX a. rapsodija“ skambės ne tik tradicinių instrumentų garsai. Lapkričio 9 dieną Vilniaus kongresų rūmuose susirinkusi publika klausysis ir rašomosios mašinėlės, starto pistoleto, tuščių butelių, sirenos.

Kam „Trimito“ orkestro vadovui prof. dr. Antanui Kučinskui prireikė tokio eksperimento? – klausiama pranešime žiniasklaidai.

„Kūrėjo priedermė yra stebinti, – šypsosi „Trimito“ vadovas. – O jei rimtai, tai „Trimito“ kolektyvo bendras koncertas kartu su charizmatiškuoju pianistu P. Geniušu puikiai atskleidžia mūsų orkestro transformacijas, pastarųjų metų permainas, naujų formų paieškas, meno krypčių sinergiją ir tuos ambicingus uždavinius, kuriuos išsikėlėme“.

„Trimito“ ir P. Geniušo koncerte bus atliekami trys 20 amžiaus muzikos istoriją įtakingai paveikę kompozitoriai – amerikiečio George`o Gershwino „Rhapsody in Blue“, prancūzo Eriko Satie „Parade“ ir ruso Igorio Stravinskio „Ebony Concerto“. Teatralizuotą koncertą diriguos Aleksandras Šimelis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi