Naujienų srautas

Kultūra2019.11.07 07:53

Azartiškiausios savaitės kultūros pasaulyje: prasideda VIII tarptautinis Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas

LRT.lt 2019.11.07 07:53

„Jei kas nori pajusti, apčiuopti Lietuvos gelmę, teatsigrįžta į Čiurlionį“, – nedideliame interviu prieš VIII tarptautinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso pradžią rašė prof. Vytautas Landsbergis. Didžiausios Lietuvoje profesionaliosios muzikos varžybos prasideda jau lapkričio 8-ąją ir tęsis iki lapkričio 17 dienos.

Tradiciškai konkurso eigą stebėti, žavėtis atlikėjų iš viso pasaulio talentais ir sirgti už favoritus galima bus ne tik konkurso erdvėse, bet ir sekant perklausas internetu – organizatoriai pasirūpino tiesioginėmis renginių transliacijomis, rašoma festivalio pranešime žiniasklaidai.

VIII tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse išgirsime 33 pianistus ir 29 vargonininkus. Konkurso metu Lietuva sutrauks viso pasaulio muzikų dėmesį, mat dalyvių geografija driekiasi nuo Honkongo iki Jungtinių Amerikos Valstijų. Azarto neturėtų trūkti ir sergant už savus, mat tarp dalyvių 13 talentingų lietuvių – ateities atlikimo meno žvaigždžių. Jiems konkursas – puiki proga grįžti į namus, o Lietuvos publikai su jais geriau susipažinti, nes didelė dalis konkurse dalyvaujančių tautiečių tobulinasi ir karjeros aukštumų siekia užsienyje.

„Konkursas – šventė visai Lietuvai, o ypač – vargonininkams ir pianistams. Norisi pastebėti, kad šiemet konkurso žiuri – išskirtinai solidi, joje dirba ryškūs pedagogai ir atlikėjai iš viso pasaulio. Dėl šios priežasties konkursas jaunuoliams taps puikia proga pabendrauti su iškiliais menininkais.

Taip pat, menine prasme, labai įdomu bus susipažinti su įvairiomis vargonų meno tradicijomis, kurios priklausomai nuo šalies skiriasi. Esant tokiai plačiai dalyvių geografijai, turėsime unikalią progą susipažinti su plačia vargonų meno įvairove“, – mintimis dalijosi vargonininkų žiuri nariai, LMTA profesoriai Renata Marcinkutė-Lesieur ir Leonidas Melnikas.

Vargonininkų I turo perklausos prasideda jau lapkričio 8 d. Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčioje. I vargonininkų konkurso turas tęsis lapkričio 9 d., tos pačios dienos vakarą vyks ir I turo rezultatų paskelbimas. II turo dalyviai kelsis į Šv. Kazimiero bažnyčią, kurioje perklausos prasidės lapkričio 11 d., o tęsis lapkričio 12 dieną.

Pirmąkart konkurso istorijoje vargonininkų finalas vyks uostamiestyje – klaipėdiečiai ir miesto svečiai lapkričio 15 d. kviečiami pasiklausyti talentingiausių konkurso vargonininkų Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. Laureatų koncertas vyks Vilniuje, Šv. Kazimiero bažnyčioje, lapkričio 16 dieną.

Pianistų konkursas prasideda lapkričio 10 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje, kur vyks pianistų burtų traukimo ceremonija. Tą pačią dieną prasideda I turo perklausos. Jos tęsis lapkričio 11 d., taip pat lapkričio 12 d., II turo perklausos numatytos lapkričio 13 d. ir lapkričio 14 dieną.

Pianistų konkurso finalo, kuris padalintas į dvi dalis, dalyviai atliks fortepijoninius koncertus kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir maestro Modestu Pitrėnu. Pianistų finalas Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyks lapkričio 16 d. ir lapkričio 17 dieną. Iškilminga laureatų apdovanojimų ceremonija ir laureatų koncertas – lapkričio 17 dieną.

Pianistų I ir II turą tiesiogiai transliuos LRT.lt. Pianistų konkurso finalinius renginius transliuos LRT.lt, LRT KLASIKA ir LRT PLIUS. Tiesioginės vargonininkų perklausų ir finalinio koncerto transliacijos, taip pat visa su konkursu susijusi informacija – ciurlionis.link.

VIII tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso globėjas – LR Prezidentas Gitanas Nausėda. Konkursą organizuoja VšĮ „Natų knygynas“, Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Pagrindinis konkurso rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba, konkursą remia LR Kultūros ministerija, konkurso pagrindinis informacinis rėmėjas – LRT.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi