Kultūra

2019.11.06 22:38

Klaipėdos jaunimo teatras kviečia į premjerą – spektaklį „Motina“

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.06 22:38

Klaipėdos jaunimo teatras kviečia į premjerą – spektaklį „Motina“. Šimtmetį skaičiuojanti pjesė aktualumo nepraranda – šeimos vertybės ir žmonių ydos nepavaldžios laikui.

Klaipėdos jaunimo teatre ruošiamasi premjerai – režisierius Darius Rabašauskas stato spektaklį „Motina“ pagal Maksimo Gorkio pjesę „Vasa Železnova“. Železnovų šeimos portretas – tikrai ne tobulos šeimos pavyzdys, o tobulumu taip tikėjo Gorkis. Spektaklis atskleidžia, kad ar dabar, ar prieš šimtą metų, kai rašytas kūrinys, žmonių ydos – tokios pačios.

„Tėvų – vaikų kažkokie santykiai, bet ne santykių prasme, o prasme perdavimo, ką mes įdedam, ir kaip tas atsiliepia, net ne tai kad auklėjimas – čia ne apie auklėjimą kalba, o kalba apie kažkokį informacijos užsirašymą, apie ydos tęstinumą, kažkokios klaidos, ydos neatšaukiamumą“, – teigia režisierius Darius Rabašauskas.

Mirštant tėvui, namuose renkasi šeimos nariai, laukiantys savo palikimo dalies. Aktorės Viktorijos Kuodytės kuriama motina – valdinga, ir baudžianti, ir guodžianti, tačiau šeimos vertybės čia jau prarastos: vieni kitų nekenčia, stengiasi ištrūkti.

„Aš tai norėčiau ją labai ginti, ir teisiu, ir tuo pačiu ir advokatas tampu jos, viena vertus, man labai norisi, kad tai būtų motina, kuri stengiasi išsaugoti šeimos vertybes, stengiasi išsaugoti šeimą, bet tuo pačiu aš tuo suabejoju eigoj, nes, labiausiai man atrodo, kad tai vis tiek susiveda į savanaudiškumą“, – sako aktorė Viktorija Kuodytė.

Spektaklio scenografiją kuria Renata Valčik, kompozitorė – Nijolė Sinkevičiūtė. Žiūrovai išvys aktorius Rimantą Pelakauską, Ievą Pakštytę, Paulių Pinigį ir kitus. „Motinos“ premjera Klaipėdoje – lapkričio 9-ąją, o lapkričio 28-ąją spektaklį išvys vilniečiai.

Plačiau – reportaže nuo 33.24 min.:

Panorama. Vilniaus oro uoste į Lietuvą grąžinamos Neringos Venckienės žurnalistai taip ir neišvydo