Kultūra

2019.11.06 14:46

Mickevičiaus-Mileriaus filmas sugrįžo iš netikėtos atpirkimo kelionės – apdovanotas

LRT.lt2019.11.06 14:46

Sekmadienį pasibaigusiame dokumentikos ir animacijos festivalyje „DOK Leipzig“ dalyvavę lietuvių kino kūrėjų filmai buvo įvertinti svarbiausiais apdovanojimais, rašoma pranešime žiniasklaidai. Daugiausiai jų – net tris, pelnė Audriaus Mickevičiaus ir VU Filosofijos fakulteto docento Nerijaus Mileriaus dokumentinis filmas „Pavyzdingas elgesys“ (prod. kompanija „Era Film“).

Tarptautinėje konkursinėje „DOK Leipzig“ programoje pristatytas filmas pelnė pagrindinį apdovanojimą „Auksinį balandį“, taip pat tarpreliginės žiuri prizą ir tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI prizą, rašoma Vilniaus universiteto pranešime.

Lietuvos, Bulgarijos, Slovėnijos ir Italijos komandas suvienijęs kūrybinės dokumentikos filmas nagrinėja nusikaltimo, atleidimo ir socialinio teisingumo idėjas. Filmą vertinusi žiuri buvo sužavėta, pasak jų: „Pačiais tamsiausiais laikais susidūrus su blogiausiu, mes atrandame tikruosius save ir žmogaus siela nušvinta ryškiausiai. Filmo kūrėjai grakščiai ir kilniai nukėlė mus į unikalią ir netikėtą atpirkimo kelionę.“

Filmo sumanytojas, režisierius A. Mickevičiaus nei filmo premjeros, nei apdovanojimų nesulaukė – jis mirė 2017 metais. Jo darbą, paties valia, pabaigė filosofas Nerijus Milerius.

Po apdovanojimų ceremonijos N. Milerius sakė: „Būkim nuoširdūs ir atviri. Kaip ir politikoje, kur nelaimės ir krizės kartais padeda kai kuriems politikams „susirinkti taškų“, taip ir pats Audriaus mirties faktas suteikė filmui daug papildomo dėmesio ir svorio. Bet tas svoris lengvai galėjo tapti nepakeliamas, o perduotas pabaigti filmas galėjo tapti našta, kuri galėjo išsprūsti iš rankų. Neišsprūdo. Nieko, ką gavom iš Audriaus rankų, neišvaistėm.“

„DOK Leipzig“ yra seniausias ir vienas didžiausių bei svarbiausių dokumentiniam ir animaciniam kinui skirtų tarptautinių festivalių, kasmet pritraukiantis iki 50 tūkst. žiūrovų bei pristatantis daugiau kaip 300 naujausių dokumentinių ir animacinių filmų iš viso pasaulio.


Pristatomų filmų gamybą ir pristatymą „DOK Leipzig“ festivalyje rėmė Lietuvos kino centras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.