Kultūra

2015.08.18 17:06

Kėdainių, Ukmergės ir Joniškio savivaldybės planuoja steigti Žydų kultūros paveldo kelią

BNS2015.08.18 17:06

Kėdainių, Ukmergės ir Joniškio savivaldybės ketina bendrai puoselėti žydų paveldą.

Kėdainių, Ukmergės ir Joniškio savivaldybės ketina bendrai puoselėti žydų paveldą.

Šių rajonų savivaldybės numato įkurti Žydų kultūros paveldo kelio asociaciją, į kurią vėliau galėtų jungtis ir kitos suinteresuotos Lietuvos savivaldybės. Šios asociacijos steigimui jau yra pritarusi Kėdainių taryba, dėl jungimosi prie asociacijos dar spręs Ukmergės ir Joniškio tarybos.

Steigti asociaciją savivaldybes paskatino Kultūros paveldo departamentas. Kėdainių meras Saulius Grinkevičius BNS sakė, kad jungtiniais kelių savivaldybių maršrutais tikimasi pritraukti daugiau turistų, kurie nedideliuose miestuose praleistų ilgesnį laiką.

„Mes, nedideli Lietuvos miestai, negalime labai džiaugtis turistų srautu. Nors Kėdainiai – vienas iš keturių Lietuvos miestų, turinčių senamiestį, pas mus turistai atvyksta vos pusvalandžiui, daugiausiai valandai. Ne paslaptis, kad turizmas yra viena iš verslo sričių, dėl kurios vienas kitas euras liktų Kėdainiuose, tai irgi nuteikia optimistiškai, kad kartu mes galėtume pasiekti geresnių rezultatų negu atskirai dirbdami“, – dėstė meras.

Asociacija siektų išsaugoti ir aktualizuoti materialų ir nematerialų Lietuvos žydų kultūros paveldą, esantį savivaldybių teritorijose, tarp asociacijos tikslų – ir vietos gyventojų domėjimosi žydų kultūra, tradicijomis ir paveldu skatinimas, su žydų istorija susijusių objektų lankomumo ir žinomumo didinimas, nurodoma asociacijos įstatų projekte.

Asociacija parengtų Žydų kultūros paveldo kelio maršrutus atrinkdama lankymui pritaikytus objektus, o lankymui nepritaikytus istorinę ar meninę vertę turinčius paveldo objektus pritaikytų turizmui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.