Naujienų srautas

Kultūra2019.11.06 17:36

Fotomenininkas Algimantas Aleksandravičius: savitam žvilgsniui turi pasiskolinti paukščio ar žvėries akis

Vilnius įkvėpimo šaltiniu tapo daugeliui menininkų. Ne išimtis ir fotografas Algimantas Aleksandravičius, Vilniaus rotušėje pristatęs parodą „Vilnius – mano pasakų miestas“. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, vienas žymiausių portretistų juokauja, kad tai – debiutas, nes šį kartą nuotraukose ne jį išgarsinusieji portretai, o mylimas miestas.

Gimęs ir užaugęs Klaipėdoje, ilgai gyvenęs Panevėžyje, dabar jau sostinėje, fotomenininkas Algimantas Aleksandravičius sako negalėjęs atsispirti Vilniaus traukai. Pelnęs geriausio Baltijos šalių ir Europos portretisto apdovanojimų, šį kartą jis pristato Vilniaus portretą.

Menininkas pirmiausia pradėjo rinkti su miestu susijusią literatūrą. Ne tik rašytojų ar istorikų knygas, bet ir Jano Bulhako, Juozapo Čekavičiaus, šiuolaikinių fotografų albumus. Studijuodamas kitus, kūrė savo pasakų miesto istoriją.

„Man neįdomu kartoti ar daryti ką nors panašaus. Nenoriu būti Bulhakas, nenoriu būti Stanislovas Fleri. Aš noriu būti aš. Tačiau kai fotografuoji, apie tai nemąstai, tiesiog mėgaujiesi. Žinote, būna sapnų gaudyklė, o aš turiu miesto vaizdų gaudyklę – taip ir vadinu fotoaparatą“, – sakė kūrėjas.

Parodoje – 50 Vilniaus fotografijų. Nors fotografuoja ir naujuosius rajonus, žiūrovams rodo labiausiai mėgstamą senamiestį, barokinį Vilnių.

„Man labai svarbios katalikų bažnyčios. Jos meldžiasi už žmogų, o bokštais remiasi į dangų. Kaip sakė Sigitas Geda (tai mano kredo), jei nori ką nors pasakyti nekasdieniško, akis pasiskolink iš žvėries arba paukščio. Aš ir skolinuosi iš kažko, Dievulio, sakau, Dieve, padėk man“, – kalbėjo A. Aleksandravičius.

Praskleisdamas šviesą, debesis, grindinio šešėlius, menininkas kuria miesto pasaką, kurią sunku nusakyti žodžiais, bet gali pajusti nedidelio formato nuotraukose. Tokį dydį menininkas rinkosi norėdamas artimesnio santykio su žiūrovu. Greta nuotraukų yra ir paties autoriaus rašyti tekstai, tarsi pokalbis su vaizdu, kaip ir pats parodos pavadinimas „Vilnius – mano pasakų miestas“.

Fotomenininko A. Aleksandravičiaus paroda Vilniaus rotušėje veiks iki lapkričio 30 dienos.

Išsamiau – reportaže:

Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų paroda „Vilnius – mano pasakų miestas“
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi