Kultūra

2019.11.05 21:56

Menininkė Rūta Jusionytė kūrybos sukaktį mini Vilniuje

„Pusryčiai ant žolės“, personalinę parodą įkvėptą Eduaro Mane to paties pavadinimo paveikslo, Vilniuje rengia skulptorė, tapytoja Rūta Jusionytė ir ją skiria kūrybos 20-mečiui.

Skulptorė ir tapytoja R. Jusionytė 20 metų gyvena ir kuria Paryžiuje, bendradarbiauja su keliomis prancūzų, belgų, šveicarų galerijomis, o Vilniuje su galerija „Menų tiltas“, čia po ketverių metų pertraukos ji kviečia į personalinę parodą „Pusryčiai ant žolės“. Joje – naujausi pastarųjų metų darbai.

„Specialiai 20 metų gyvenimo Paryžiuje, specialiai tam pasirinkau temą „Pusryčiai ant žolės“, tiek skulptūrinė instaliacija, tiek paveikslas, visi apskritai darbai, kurie eksponuojami šiandien, jie sukurti 2 metų bėgyje, o daugelis tik šiai parodai ir rodomi pirmą kartą“, – pasakoja menininkė.

Parodos centre skulptūrinė kompozicija „Pusryčiai ant žolės“, jį menininkė kūrė įkvėpta E. Mane to paties pavadinimo darbo, sukurto prieš pusantro šimto metų. Menininkės interpretacijoje – šeši personažai sėdi ant pikniko kilimėlio ir žaidžia monopolį. R. Jusionytė sako, kiekvienas pasirenkame gyvenime žaisti savo žaidimą.

„Mano moterys – ne nuogos, jos aprengtos tokiais kaip geisminiais simboliais, kurie seduction, kurie yra su zuikiu ant kelių, kitą turi obuolį rankoje, kita – žuvį, vyrai aprengti gyvūniškais charateriais“, – sako R. Jusionytė.

Šio E. Mane kūrinio interpretacija ir kitame parodos kūrinyje – tapybos darbe „Pusryčiai“. Parodoje ji eksponuoja ir skulptūros ir tapybos darbus. R. Jusionytė pasakoja, kad kiekvienam dailininkui itin svarbi kūrybos erdvė, jos dirbtuvė – Paryžiuje.

R. Jusionytės paroda Vilniaus galerijoje „Menų tiltas“ Užupyje bus atidaryta poryt.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 35.28 min.:

Panorama. Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis: buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės ekstradicija į Lietuvą vyksta