Kultūra

2019.11.05 16:10

Latviai apimti tokios ekstazės dėl naujos koncertų salės, kad net rengs ekstatinės muzikos festivalį

LRT.lt2019.11.05 16:10

Pirmajame ekstatinės muzikos festivalyje „Ecstatic Music Ventspils“, kuris koncertų salėje „Latvija“ vyks lapkričio 8–10 dienomis, pasirodys tokie muzikos atlikėjai ir grupės kaip „Deerhoof“, „TIGUE“, Zola Jesus, Caroline Shaw iš JAV, taip pat latvių muzikos atlikėjų festivalio kolektyvas „Ecstatic Quartet“.

Kaip jau skelbta, bendradarbiaujant su Kaufmano muzikos centru (Kaufman Music Centre) Niujorke ir kompozitoriumi, kuratoriumi Juddu Greensteinu, lapkričio pradžioje Ventspilyje bus atidarytas ekstatinės muzikos festivalio („Ecstatic Music“) Latvijos filialas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pirmajame festivalyje bendrą pasirodymą surengs garsiausia Amerikos independent roko grupė „Deerhoof“ ir mušamųjų trio „TIGUE“, avangardinės pop muzikos atlikėja Nika Roza Danilova arba „Zola Jesus“ kartu su festivalio styginiu kvartetu „Ecstatic Quartet“ iš Latvijos, taip pat žinoma kompozitorė, muzikos atlikėja, vokalinės grupės „Roomful Of Teeth“ narė Caroline Shaw su minėtu kvartetu, kuriame groja įvairių Latvijos profesionalių simfoninių kolektyvų muzikantai – Arvydas Zvagulis (pirmasis smuikas), Indulis Cintinis (antrasis smuikas), Artūras Gailis (altas) ir Peteris Ozolinis (violončelė).

Planuojama, kad festivalis, kuris Niujorke rengiamas nuo 2011 metų, vyks kasmet lapkritį Ventspilyje. Iš anglų kalbos verčiamas pavadinimas „ekstatinės muzikos festivalis“ turėtų išlaikyti termino daugiareikšmiškumą, visai tinkamas galėtų būti „ekstazę kelianti muzika“. Kuratorius J. Greensteinas aiškina: „Kai menininkų klausiu, ką jie norėtų padaryti, ko anksčiau nedarė, festivalio koncertai pateikia atsakymus į šį klausimą!“

Kasmet kelis mėnesius trunkančiame festivalyje įvyksta pirmieji, unikalūs menininkų susitikimai, kiekvienam atstovaujant savo žanrą ir skirtingą meninę tradiciją. Pastaraisiais metais koncertus rengiančios įstaigos „Merkin Hall“ direktorė Amy Roberts Frawley neslepia:

„Ecstatic Music“ yra vienintelis festivalis Niujorke, skirtas visiškai panaikinti žanrų ribas ir skatinti tarpdisciplininį bendradarbiavimą. Tai visada suteikia naujų galimybių ir patirtį tiek klausytojams, tiek dalyviams. Nesvarbu, ar šauksmas, ar šnabždesys, įkvėpimas, lanko įtempimas, varpas ar gongas, bet kas ir viskas tuo pat metu – kiekvienas festivalio koncertas yra tai, ko jokiu būdu negalima praleisti!“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.