Kultūra

2015.08.17 18:52

K. Lupeikis vidines nuotaikas atskleidžia per fotografijas ir video darbus

Palangoje esantys Antano Mončio namai-muziejus pristato vilniečio menininko Kęstučio Lupeikio parodą „Fragmentai“. 

Palangoje esantys Antano Mončio namai-muziejus pristato vilniečio menininko Kęstučio Lupeikio parodą „Fragmentai“. 

Fragmentai, pasak parodos autoriaus, – tai aplinkos ir laiko dalys, sudarančios  visumą. Tai – atminties ir sapnų trupiniai, kas buvo ir kas dar bus. Vidines nuotaikas menininkas atskleidžia per fotografijas ir video darbus.

Video darbas „Stalo simfonija“, pasak K. Lupeikio, gimė klausantis muzikos kūrinio, kuriam, jaunystėje neblogai grojęs menininkas, pritarė barbendamas į stalą. Autorius sako norėjęs pažiūrėti, kaip tas pritarimas atrodys be pačios muzikos. Pasibaigus septynias minutes trunkančiai „Stalo simfonijai“, veiksmas pradeda suktis atgal.

„Iš vienos pusės, yra noras pašmaikštauti, iš kitos – kažkokia vidinė intriga: o kaip gi būtų, kaip tai atrodytų, į ką tai būtų panašu“, – sako K. Lupeikis.

Pristatomos fotografijos – tai menininko aplinkos, kurioje jis gyvena, dalis. Vilniaus senamiestis jose sunkiai atpažįstamas.

„Perdirbau paryškindamas spalvas, suaktyvindamas tokius siurrealistinius santykius arba kontrastus, kurių gyvenime niekada nepamatysime. Tai vėlgi tiesiog mano vidinės nuotaikos perdavimas“, – teigia K. Lupeikis.

Su K. Lupeikio paroda „Fragmentai“ A. Mončio namuose-muziejuje bus galima susipažinti iki rugsėjo vidurio.