Naujienų srautas

Kultūra2019.11.03 11:40

Vėlinių proga Nomedos Kazlaus laidoje – paskutinis latvių žvaigždės Andrejo Žagaro televizinis interviu

LRT.lt 2019.11.03 11:40

Taip lėmė likimas, kad žymus latvių aktorius, režisierius ir operos teatro vadovas Andrejis Žagaras davė savo paskutinį televizinį interviu Rygoje laidų ciklui „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“. Abu menininkai pokalbyje prisiminė neseniai kartu praleistą laiką Jerevane, A. Chačaturiano vardo tarptautinio vokalistų konkurso vertinimo komisijoje, tačiau nežinojo, kad kalbasi prieš Andrejo kelionę į amžinybę.

Žymėdamas gyvenimo trajektoriją jis pasirinko aukščiausius taškus! Kalnuose slidinėdamas juodosiomis trąsomis dabar jis… visiems laikams „ištirpo“ baltosiose jų viršūnėse.

„Aš myliu talentingus žmones, nors dažnai jie būna gana sudėtingo charakterio“, – sako Andrejis. Sudėtingas ir jo paties gyvenimo kelias.

Gimęs Sibiro tremtyje ir su šeima grįžęs į Latviją nuo pat jaunų dienų domėjosi teatru ir kinu. Šiame meninės prasmės ieškojimų labirinte nemenką vaidmenį atliko ir Lietuvos teatralų kūrybiniai atradimai. Andrejis ne kartą keliavo į Vilnių žiūrėti Eimunto Nekrošiaus spektaklių.

„Tai buvo visiškai kitokia estetika, susijusi su magišku pasauliu“, – sako jis. Sėkminga aktoriaus karjera sutapo su Latvijos nepriklausomybės atgavimu – nauji horizontai kūrybinėje sferoje suteikė ne tik naujas temas, vaidmenis, bet ir įtraukė į operos bei… verslo pasaulį.

„Tuo laiku mes visi norėjome būti verslininkais, bet, kai įsimylėjau operą, tiesiog joje prasmegau“, – pamena jis.

Jo nuopelnu Lietuvos nacionaliniame operos teatre suspindo Latvijos operos elitas – Elyna Garanča, Marina Rebeka, Andris Nelsonas, Kristynė Opolais.

„Mano teatro karjeros istorija buvo tokia greita – kaip raketa, net nespėjau pasimėgauti tuo“ – dalijosi mintimis A. Žagaras. Tačiau prasmingi jo darbai išliks ilgam, nes kultūros istorija niekada nesibaigia.

Pokalbį su Andreju Žagaru galite žiūrėti žemiau:

Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus. Paskutinis Andrejs Žagars interviu: mano teatro karjera buvo tokia greita – nespėjau net pasimėgauti
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi