Kultūra

2019.10.30 18:14

Nacionalinis operos ir baleto teatras už 1,4 mln. eurų atsinaujina instrumentus

BNS 2019.10.30 18:14

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) baigia atnaujinti instrumentus, jų įsigijimui iki metų pabaigos numatyta 1,4 mln. eurų.

Teatras trečiadienį pranešė, jog šiemet jau įsigijo dešimt prancūziškų „Buffet Crampon“ klarnetų ir keturis vokiečių meistro Horsto Grunerto kontrabosus, po vieną altinį bei bosinį trombonus, bosinį trimitą bei skaitmeninį pianiną, taip pat amerikiečių įmonės „Lyon&Healy“ arfą. Arfos modelis, pasak teatro, buvo taikytas prie jau anksčiau įsigytos, nes tai būtina dėl vienodo skambesio joms grojant koncertuose kartu.

„Tiek daug naujų muzikos instrumentų orkestras nebuvo sulaukęs nuo pat naujųjų rūmų atidarymo pradžios“, – teigiama LNOBT pranešime.

Šįmet LNOBT simfoninio orkestro pūtikai dar sulauks keturių obojų. Taip pat bus atnaujintas beveik visas orkestro mušamųjų ir perkusinių instrumentų arsenalas.

„Kitąmet planuojame atnaujinti fleitų, fagotų, valtornų, trimitų, trombonų grupių muzikos instrumentus“, – teigia LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

Naujų muzikos instrumentų įsigijimas finansuojamas iš trimetės tikslinės Kultūros ministerijos programos, kuriai finansuoti buvo numatyta 1,4 mln. eurų.