Kultūra

2019.10.30 14:14

Dėl augančių tapytojos Monikos Furmanos užmojų „Meno nišai“ tenka ieškoti didesnių nišų

Inesa Rinkevičiūtė, LRT PLIUS laida „Kultūros diena“, LRT.lt2019.10.30 14:14

Tapytoja Monika Furmana nauja paroda „Mechaninė siela“ keliasi į vis monumentalesnius tapybos dydžius, tęsdama savo kūrybos temą apie moterį ir jos kūną. Paroda pažymi ir septynioliktą galerijos „Meno niša“ gimtadienį.

„Pradžių pradžia buvo šiuolaikinės moters įvaizdis. Ir santykis su daiktais, savęs pažinimas iš gyvenimiškų kontekstų. Jei sukuri kūną, kodėl savaip nesukonstravus ir sielos?“ – teigė parodos autorė. Taip kilo parodos „Mechaninė siela“, atidarytos minint 17-tą galerijos „Meno niša“ gimtadienį, idėja.

„Pati nežinau daugelio dalykų, kurie atsiranda mano paveiksluose. Dėl ko jie atsirado?“, – svarstė autorė.

Kai kurie darbai – monumentalaus dydžio, siekiantys ir penkių metrų aukštį. Kadangi galerijai „Meno niša“ priklausančiose erdvėse darbai nebūtų išsitekę, paroda persikėlė į galeriją „Tsekh“.

M. Furmana – viena iš 16 menininkų, atstovaujamų galerijos „Meno niša“. Pradėjusi nuo edukacinių programų, emalio meno tradicijų puoselėjimo, pavienių parodų, galerija per kone du dešimtmečius gerokai išplėtė savo veiklą.

„Sakydavau, kad dešimt metų reikia dirbti galerijos vardui – nuosekliai, kasdien... Paskui jau galerijos vardas ima dirbti pačiai galerijai ir menininkams. Manau, tą tikslą beveik pasiekėm“, – kalbėjo „Meno nišos“ vadovė Diana Stomienė.

Vienas pagrindinių galerijos tikslų – aktyvinti meno rinką, skatinti kolekcionavimą. Viena priemonių – prieš dešimtmetį pradėta rengti šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“.

Prieš septynerius metus galerija ėmė aktyviai dalyvauti meno mugėse užsienyje. Šį sezoną nuo rugsėjo savo menininkus ji pristatė jau dviejose svarbiose Europos mugėse Berlyne ir Vienoje.

Išsamiau – reportaže:

Apie moterį ir jos kūną: nauja tapytojos Monikos Furmanos paroda „Mechaninė siela“ nepaiso dydžių
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt