Kultūra

2019.10.29 19:44

Kad metų skaičius neslėgtų: Scorsese`s filme vaidina skaitmeninėmis technologijomis atjauninti de Niro ir Pacino

Jolanta Paškevičiūtė, LRT PLIUS laida „Kultūros diena“, LRT.lt2019.10.29 19:44

Kino grando Martino Scorsese`s filmas „Airis“, kurio pasaulinė premjera prieš mėnesį įvyko Niujorko kino festivalyje ir kuris buvo dėmesio centre neseniai pasibaigusiame Romos festivalyje, pradeda kelionę po pasaulio kino teatrus.

M. Scorsese`s filmą sunku įsivaizduoti be Roberto de Niro. Istorinėje kriminalinėje dramoje vaidina ir Alas Pacino, Joe Pesci. „Oskarų“, Kanų, Berlyno kino festivalių prizų, daugybės kitų apdovanojimų laimėtojas M. Scorsese sako, kad filmas „Airis“ apie tai, kaip bėga laikas, kartu ir gyvenimas.

Šiame filme jie atrodo gerokai jaunesni. Skaitmeninės technologijos „pajaunino“ R. de Niro ir A. Pacino veikėjus. Herojais jų nepavadinsi. Filmas pasakoja tikrą istoriją.

De Niro vaidina Frenką Šyraną, sunkvežimio vairuotoją, Antrojo pasaulinio karo dalyvį, tapusį mafijos smogiku. A. Pacino įkūnijo profsąjungų lyderį Džimį Hofą, kuris 1975-aisiais dingo, o apie jo likimą iki šiol nieko nežinoma. Filmas apie tai, koks buvo Frenko Šyrano vaidmuo Džimio Hofo nužudymo istorijoje.

„Šio filmo „kabliuku“ tapo Frenko personažas – jis padėjo mums iš naujo pažvelgti į pasaulį, į save, kai esame 76–77 metų. Taigi tai filmas apie tai, kaip bėga laikas, kaip praeina gyvenimas“, – kalbėjo M. Scorsese.

Tai jau 9 filmas, kurį jis kuria su pagrindinį vaidmenį atliekančiu R. de Niro, ir trečias kartas, kai kino ekrane susitinka didieji aktoriai R. de Niro ir A. Pacino.

„Kalbėdamas apie šį filmą de Niro užsiminė, kad Hofą gali vaidinti A. Pacino, ir, žinote, viskas gerai. Tai variantas. Pažįstu A. Pacino seniai, bet dėl šito varianto... abejojau. Žinojau, kad de Niro ir Pacino bendrauja kaip aktoriai jau 40 metų, jie mėgsta ir vertina vienas kitą. O filmas tai, sakyčiau, stebėjimas, lyg skaitytumėte laikraščius Amerikoje, Anglijoje, Prancūzijoje ar Italijoje. Lyg žiūrėtumėte naujienas per televiziją. Dabar tokia mūsų laikų pasaulio ypatybė. Yra žmonių, norinčių daryti gera, bet jiems trukdo. Nebūna taip, kad suformuoja naują vyriausybę, ir automatiškai viskas visiems gerai. Viskas, sakyčiau, laikina, visuomet yra grėsmė“, – svarstė M. Scorsese.

Kritikai teigiamai įvertino ne tik R. de Niro ir A. Pacino vaidybą, filmo režisūrą, bet ir scenarijų, techninius efektus. Nežinia, ar tai „Oskarų“ užuominos? Tai vienas brangiausių M. Scorsese`s filmų. Iš pradžių jo biudžetas buvo 159 mln., bet šoktelėjo iki beveik 200 mln. dolerių.

Išsamiau – reportaže:

Dar vienas kino grando darbas: kelionę po pasaulį pradėjo Martino Scorseses „Airis“, kuriame – ir Robertas De Niro
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.