Kultūra

2019.10.29 11:35

Ir Lentvaris turi ateitį, bent jau iki 2090 metų – tikina naujos meno erdvės „Lokomotif“ įkūrėjai

Karina Metrikytė, LRT PLIUS laida „Kultūros diena“, LRT.lt2019.10.29 11:35

Lentvario geležinkelio stotyje Rusijos carui projektuoti apartamentai – šiomis dienomis naujai prikelti kūrybai ir veikiantys kaip susitikimų erdvė pokalbiams, ekspozicijoms, dirbtuvėms, rezidencijoms. Juose „Lokomotif“ pristato grupinę rudens parodą „2 0 9 0“.

Pavasarį surengę parodą „Kurortas“, nagrinėjančią Lentvario istorinę praeitį, ekspozicinės erdvės „Lomotif“ kuratoriai naujoje grupinėje parodoje „2 0 9 0“ pasirinko šios vietovės galimų ateičių temą.

Paskelbę atvirą kvietimą įvairių sričių menininkams organizatoriai naudojosi ir loterijos principu, krentančių kamuoliukų kombinacijos formavo parodos turinį. Atrinkta buvo keturiolika kūrėjų ar menininkų sambūrių, kurie buvo kviečiami į dialogą su vietinėmis struktūromis.

„Pradėjome su menininkais dirbti, važinėti į Lentvarį, bendrauti. Buvo smagios pokalbių ir pasivaikščiojimų dienos“, – nostalgiškai prisiminė menininkė, parodos kuratorė Milda Dainavskytė.

Parodos „2 0 9 0“ pirminė idėja kito atsižvelgus į menininkų pateiktas kūrinių koncepcijas. Vieną iš ekspozicinės erdvės „Lokomotif“ kambarių visiškai užpildęs Sauliaus Leonavičiaus darbas buvo inspiruotas vaikystės potyrių.

„Vaikystėje turėjome taip vadinamus būstikus, kai norisi pabėgti iš namų ir turėti savo erdvę. Bekurdamas savo instaliaciją staiga supratau, kad darau tą patį – erdvelę, skirtą tik man“, – kalbėjo menininkas Saulius Leonavičius.

Kaip galima ateities nuojauta parodoje vyko naktipiečių performansas-meninis tyrimas – vaflių kepimas. O avangardinio repo atlikėjas, vienas slemo poezijos pradininkų Lietuvoje Žygimantas Kudirka siūlo stalo žaidimą arba interaktyvią novelę apie Lentvarį.

„Man Lentvaris vissada būdavo dideliu greičiu pro šalį pralekiantis miestas“, – sakė Ž. Kudirka.

Lapkričio 15 dieną parodą eksperimentiniu kūriniu papildys menininkės Viktorija Damerell ir Gailė Griciūtė. Ekspozicija „2 0 9 0“ Lentvario geležinkelio stotyje veiks iki lapkričio 29 dienos.

Išsamiau – reportaže:

Diskusija apie šiandienos rytojų: meninių susitikimų erdvė „Lokomotif“ klausia, kas laukia Lentvario
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.