Naujienų srautas

Kultūra2019.10.28 22:28

Istoriniame Lentvario geležinkelio stoties pastate – išskirtinė meno ir susitikimų erdvė

Šiemet Lentvario geležinkelio stotyje, istoriniame 19-ojo amžiaus pastate atidaryta nauja meno ir susitikimų erdvė „Lokomotif“, šios erdvės kūrėjai sako, erdvė skirta ir vilniečiams, kuriems kelionė traukinių truktų kelioliką minučių ir vietinius gyventojus.

XIX amžiuje statyta Lentvario geležinkelio stotis veikia ne tik kaip stotis, čia yra ir parduotuvė, kavinė, siuvykla, gyvenamasis butas, o šiemet stoties pastate atidaryta meno erdvė „Lokomotif“. Šios naujos meno ir susitikimų erdvės, užimančios kiek daugiau nei 60 kvadratinių metrų ploto, idėjos sumanytojai, parodų kuratoriai Milda Dainovskytė ir Laurynas Skeisgiela, čia dabar atidarę antrąją parodą „2090“.

„Esam Lentvario stotyje, statytoje XIX a. viduryje, tuo metu ši stotis kaip pirmos klasės stotis, turėjusi įvairių salių, maldos erdvę, laukiamąją salę ir daug kitų, nugirdę esame istoriją, kad jei caras keliautų pro Lentvarį, kad ir jam būtų komfortabilu, buvo jam apartamentai, esame 2 aukšte, kur galbūt galėjo būti tos erdvės“, – sako parodos kuratorė Milda Dainovskytė.

Parodoje 2090 darbus eksponuoja 14 menininkų, visi jie kūrė specialiai šiai erdvei. Marta Frėjutė darbą Freska tapė tiesiai ant sienų, palikdama autentiškų sienas, kurias lygina su besineriančios gyvatės oda, virsmą iš sena į nauja.

Ekspozicijos centre - Žygimanto Kudirkos kūrinys - tai ant palydovinės Lentvario nuotraukos išdėstytas stalo žaidimas. Žaidėjai meta kauliukus ir keliauja po Lentvarį, susipažįstant su Lentvario praeities, dabarties ir ateities vietomis. Autorius jį įvardija kaip pirmą išvaizdingą maršrutą.

„Metų pradžioje dvi parodos, pirmoji vadinosi kurortas, kurioje nagrinėjome istorinius sluoksnius, o antra paroda su ateitimi ar galimomis ateitimis, tai „2090“, bet mes sąmoningai atskyrėm skaičius tarpais, nuodydami į galimas kitas skaičių kombinacijas, kaip atsitiktinai iškritusius kamuolius į loterijos žaidimuose“, – teigia parodos kuratorius.

Parodą „2090“ aplankyti galima iki lapkričio pabaigos iš anksto susitarus, pasak parodos kuratorių, ji atveriama net ir vienam lankytojui.

Panorama. Grėsmė iš visų pusių: kol Lietuva negauna atsakymų dėl saugos iš Astravo, Nausėda gaisro padarinius Alytuje vadina apokaliptiniais
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi