Kultūra

2019.10.28 10:03

Indišku temperamentu lapkritį mėgins sušildyti festivalis „SurSadhana“

LRT.lt 2019.10.28 10:03

Lapkričio 7-ąją Klaipėdoje ir lapkričio 9 dieną Vilniuje pasinerti į paslaptingą Indijos šokio ir muzikos pasaulį kvies XI tarptautinis Indijos klasikinio meno festivalis „SurSadhana 2019“. Jame pinsis per amžius puoselėta indų meno meistrystė ir europiečių menininkų patirtys.

Festivalį pradės sceninis projektas „LauMes“ – garsais, žodžiais, melodijomis ir ritmais bus pasakojamos moterų istorijos, rašoma pranešime žiniasklaidai. Su „Natya Devi šokio teatro“ ir „Rajyashree Ramesh akademijos“ šokėjomis muzikuos styginių kvartetas „Collegium“, švelniu vokalu klausytojų širdis virpins atlikėja Clotilde Solange Arzu.

Klasikinio indų šokio gerbėjus pradžiugins „Rajyashree Ramesh akademijos“ šokėjų atliekama „bharatanatyam“ stiliaus kompozicija „Idadu Padam–Šyvos šokis“.

Festivalio organizatoriai taip pat pasirengę nustebinti ir muzikos mėgėjus. Folklorinė stilizacija „Saulė sodą sodina“ susies lietuvišką ir indišką tradicijas. Scenoje susipins „Šalavijos“ sutartinių, Agotos Zdanevičiūtės kanklių ir vieno festivalio sumanytojų AnatoAli (Anatolijaus Lomonosovo) sitaro garsai.

Muzikinės festivalio dalies kulminacija – sitaro ir surbaharo instrumentų virtuozo vokiečio Matyaso Wolterio pasirodymas. Kartu su juo scenoje muzikuos tablos ir „pakhawaj“ perkusijos maestro Sanjibas Kumaras Palas.