Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Kultūros ministerija bandys išsiaiškinti, kuo gyvena tautinės mažumos

BNS 2015.09.08 13:45

Kultūros ministerija, ruošdamasi rengti naują tautinių mažumų tapatumo išsaugojimo ir integracijos programą, nori atlikti tyrimą apie jų padėtį.

Kultūros ministerija, ruošdamasi rengti naują tautinių mažumų tapatumo išsaugojimo ir integracijos programą, nori atlikti tyrimą apie jų padėtį.

Kultūros viceministrė Patricija Poderytė BNS sakė, kad tyrimas turėtų apimti Lietuvos lenkus, rusus, žydus.

„Norime apklausti tris tautines mažumas lenkus, rusus ir žydus – ir išsiaiškinti, kokia yra situacija: ko tiems žmonėms trūksta, ką mes galime pasiūlyti“, – aiškino viceministrė.

Ministerija šią savaitę paskelbė konkursą Lietuvoje gyvenančių tautinėms mažumoms priklausančių asmenų padėties tyrimo ir rezultatų analizės atlikimo paslaugų pirkimui. Konkurso sąlygose nurodoma, kad 2007-aisiais patvirtintos dabartinės programos įgyvendinimo metais „tautinių mažumų padėtis, poreikiai ir valstybės interesai šioje politikos srityje pasikeitė“, todėl ir reikia atliktų mažumų padėties tyrimą, kurio metu būtų nustatyta, kokiomis priemonėmis valstybė gali gerinti tautinių mažumų padėtį.

Remdamasi tyrimo išvadomis ir rekomendacijomis ministerija rengs Tautinių mažumų tapatumo išsaugojimo ir integracijos į Lietuvos visuomenę 2016–2022 metų plėtros programą.

„Kiekviena programa turi atsirasti ne iš savęs, o turi būti pagrįsta tyrimais ir dabar bus perkamas toks tyrimas. (...) Ministerija turi gauti tyrimo rezultatą iki šių metų pabaigos“, – sakė viceministrė.

Anot jos, programą apims ne tik kultūrinius, bet ir tautinių mažumų švietimo klausimus, sveikatos, visuomenės informavimo ir kitus aspektus.

2011 metų surašymo duomenimis, lietuviai sudaro 84 proc. šalies gyventojų. Surašymo metu lenkai sudarė 6,6 proc., rusai – 5,8 proc. gyventojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi