Naujienų srautas

Kultūra2019.10.26 11:23

Šokio operos premjera: pradedama rodyti „Amžinybė ir viena diena“

Nacionaliniame operos ir baleto teatre šį savaitgalį pristatoma neįprasta premjera – šokio opera „Amžinybė ir viena diena“.

Muziką jai parašė lietuvių kompozitorė Rita Mačiliūnaitė, o šokį ir vaizdą kūrė spektaklio idėjos autorius, žymus Izraelio choreografas Itzikas Galili.

Būtų galima teigti, kad Nacionalinis operos ir baleto teatras gaivina 19-tojo amžiaus tradiciją, kai operose dalyvaudavo ir baleto trupė. Anuomet to reikalavo pastatymų rėmėjai, nes scenoje geidė matyti mylimas balerinas.

Tačiau naujasis pastatymas Vilniuje nė iš tolo neprimena 19-ojo amžiaus – šokį ir dainavimą sujungęs choreografas I. Galili veiksmą vysto be siužetinės linijos. Tai įprasta daugumoje šiuolaikinio šokio spektaklių.

Neįprasta, kad I. Galili vienas spektakliui sukūrė choreografiją, scenografiją, kostiumus ir apšvietimą. Dar daugiau – visa šokio opera pastatyta pagal I. Galili poeziją.

„Spektaklis – apie meilę, įvairias jos formas ir skausmą, kurį ji sukelia. Taip pat apie praradimus, jų istorijas. Poezija aš tik savaip perteikiu gyvenimą, kuris mus supa“, – sako I. Galili.

Dešimčiai tarpusavyje susijusių istorijų kompozitorė R. Mačiliūnaitė sukūrė dešimt dainų. Taip ji įvardija muzikos ir šokio dramaturgiją. Spektaklyje šoka Olga Konošenko, Kristina Gudžiūnaitė, Genadijus Žukovskis, Ernestas Barčaitis.

Ne viena choreografinė užduotis patikėta ir dainuojantiems solistams – Justinai Gringytei, Jovitai Vaškevičiūtei, Tomui Pavilioniui, Steponui Zoniui ir kitiems. Spektaklio „Amžinybė ir viena diena" muzikos vadovas – Ričardas Šumila.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi