Kultūra

2015.09.08 13:45

Jaunieji režisieriai antrąkart „okupuoja“ J. Miltinio dramos teatrą

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Antrus metus iš eilės Juozo Miltinio dramos teatre režisūrinių ir aktorinių eksperimentų „karo stovyklą“ įkurs jaunieji režisieriai, rašoma teatro pranešime.

Antrus metus iš eilės Juozo Miltinio dramos teatre režisūrinių ir aktorinių eksperimentų „karo stovyklą“ įkurs jaunieji režisieriai, rašoma teatro pranešime.

2015 m. rugpjūčio 6–20 dienomis Juozo Miltinio dramos teatre skelbiama nepaprastoji padėtis – projektas „Jaunųjų režisierių kūrybinės dirbtuvės“. Projekto iniciatoriai – VšĮ „Artsfera“ bei J. Miltinio dramos teatras.

„Projektas skirtas jauniems režisieriams, vienas iš dirbtuvių tikslų suteikti jauniems menininkams galimybę pranešti apie save, įsilieti į teatro pasaulį. Tokio pobūdžio projektas mezga kūrybinius kontaktus, tolimesnį bendradarbiavimą tarp menininkų bei teatrų“, pasakoja projekto vadovė ir kuratorė, VšĮ „Artsfera“ direktorė Sandra Latanauskaitė.

2013 m. gimė idėja organizuoti Lietuvos aukštąsias mokyklas baigusių jaunų teatro specialistų režisūrinius bandymus Panevėžio teatre. 2014 m. rugpjūčio mėn. pirmą kartą įvykdytas projektas „Jaunųjų teatro specialistų dirbtuvės“, kuris į didžiausią Aukštaitijos sostinės teatrą sukvietė ne tik jaunuosius režisierius, bet ir aktorius, choreografus, šviesų dailininkus, garso režisierius bei audio-video projekcijų specialistus.

J. Miltinio dramos teatras šiais metais kviečia jaunus (iki 35 metų) teatro ir kino režisūros specialistus į „Jaunųjų režisierių kūrybines dirbtuves“, kuriose bus kuriamos trumpos būsimų spektaklių ištraukos. Režisūrinius bandymus vertins kompetentinga meno komisija ir spręs, kuriam režisieriui sudaryti sąlygas tęsti ir pabaigti darbą pastatymu teatre. Įgyvendintas spektaklis bus įtrauktas į J. Miltinio dramos teatro repertuarą. Vienas iš praėjusių metų dalyvių, jaunasis režisierius Gildas Aleksa, komisijos buvo pripažintas perspektyviausiu režisieriumi ir gavo galimybę pastatyti visą spektaklį.

Prabėgus jau beveik metams po dirbtuvių, G. Aleksa apie jas pasisako taip: „Dirbtuvės suteikė naudingos patirties tiek technine-organizacine, tiek menine prasmėmis. Vilniuje toks projektas turėtų visai kitokią prasmę ir rezultatus dėl konteksto: sostinėje „Menų spaustuvė“, „Kablys“ kasmet suteikia keletą galimybių jauniems menininkams išmėginti savo eksperimentus jų erdvėse. Panevėžyje šis projektas pakvipo realiu darbu, o ne eksperimentu – mes radome erdvę, kurią galime užpildyti, mumyse įžvelgė viltį ir naujas idėjas.“

Šiemet projektas susilaukė dar didesnio nei pernai jaunųjų režisierių susidomėjimo. Pastatymams pakviesti net septyni režisieriai iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei Klaipėdos universiteto. Jaunųjų režisierių statomose fragmentuose vaidina Juozo Miltinio dramos teatro aktorių trupė: L.Kondrotaitė, R. Teresas, J. Čepulis, D. Rajunčius, G. Žiogas, J. Tamošiūnas, M. Meilūnas, A. Jucius, G. Simonaitytė, E. Ancevičiūtė,  J. Nemanytė, P. Adomaitis, A. Vitkūnaitė ir kiti.

Projekto „Jaunųjų režisierių kūrybinės dirbtuvės” rezultatai bus viešai pristatomi J. Miltinio dramos teatre rugpjūčio 20 d. 18 valandą.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.