Kultūra

2019.10.24 16:50

Penki Leonardo da Vinci šimtmečiai: Luvre – eksponatai iš Elžbietos II ar Billo Gates`o kolekcijų

LRT.lt2019.10.24 16:50

Pasiruošti šiai parodai užtruko daugiau nei dešimtmetį, tačiau viena brangiausių pasaulyje meno ekspozicijų pagaliau atveriama visuomenei. 500-ąsias genijaus Leonardo da Vinci mirties metines žyminti paroda atidaryta Luvre, o joje – galybė darbų, iš kurių ir priklausantys karalienei Elžbietai II ar Billui Gates`ui.

Kaip rašoma bbc.com, tikimasi, kad ši paroda per ateinančius keturis mėnesius sutrauks daugiau nei pusę milijono turistų. Apsilankę joje, meno gerbėjai galės labiau suprasti L. da Vinci darbo metodus. Šiam tikslui lankytojai galės pasitelkti ir virtualios realybės patirtį.

Daugybė paslapčių, glūdinčių L. da Vinci darbuose, atskleidžia infraraudonieji spinduliai.

L. da Vinci buvo inžinierius, dizaineris, mokslininkas ir menininkas, apsėstas tyrinėti žmogaus kūną bei gyvūnų bei augalų pasaulius.

Kaip rašoma užsienio spaudoje, L. da Vinci buvo pakerėtas skraidymo. Pagal šikšnosparnio sparnų modelį menininkas sukūrė skraidančią mašiną, paliko daugybę kitokių išradimų brėžinių ir piešinių. Dalį jų taip pat galima pamatyti Luvre.

Vienas garsiausių L. da Vinci darbų, paskolintų šiai parodai, – „Vitruvijaus žmogus“. Šį darbą, kuriame vaizduojamas tobulų proporcijų žmogus, galima išvysti Luvre ateinančias aštuonias savaites. Nepaisant draudimo išvežti darbą iš Italijos, šis L. da Vinci šedevras kuriam laikui visgi atsidūrė Paryžiuje.

Tie, kam pasiseks užsukti į Luvrą, galės savo akimis išvysti ir L. da Vinci darbų, pasiskolintų iš karalienės Elžbietos II vertybių kolekcijos, paprastai saugomos už uždarų durų Vindzoro pilyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.