Naujienų srautas

Kultūra2019.10.24 10:37

Laimė šypsosi grupei „Merope“: pateko į didžiausią pasaulio muzikos mugę WOMEX

LRT.lt 2019.10.24 10:37

Šią savaitę Suomijoje vyksta 25-oji pasaulio muzikos mugė WOMEX. Joje bus surengtas pirmasis Lietuvos muzikos koncertas. Po ilgus metus trukusių bandymų patekti į itin kruopščiai atrenkamą festivalio programą, šiemet laimė nusišypsojo kanklininkei ir dainininkei Indrei Jurgelevičiūtei su tarptautine grupe „Merope“ (Lietuva/Belgija/Prancūzija). Pasirodymas spalio 26 dieną vyks didžiausiame Šiaurės šalių koncertų ir kongresų centre „Tampere Hall“.

Nuolat po Europą keliaujančios mugės rengėjai šiemet pasirinko Tamperės miestą Suomijoje. Tai lems didesnį dėmesį regiono muzikai – pirmą kartą mugėje bus įrengta scena „Šiaurės jungtys“, joje vyks Šiaurės ir Baltijos šalių muzikos pristatymai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Smagu, kad šioje platformoje prisistatome su tokia tarptautiška ir modernia pasaulio muzikos grupe „Merope“. Jos kūryboje gyvoji lietuviško folkloro tradicija puikiai dera su šiuolaikinėmis improvizacijomis ir elektroniniais garsovaizdžiais. Toks grupės tarptautiškumas padeda atkreipti didesnį mugės lankytojų dėmesį, nes koncerto viešinimu rūpinasi net kelios šalys“, – pasakojo Lietuvos muzikos informacijos centro vadovė Asta Pakarklytė.

Grupės „Merope“ koncertas yra ir pirmojo Baltijos šalių paviljono WOMEX programos dalis. Kartu su Latvijos muzikos informacijos centru ir „Music Estonia“ rengiamas bendras trijų Baltijos šalių tinklaveikos ir muzikos pristatymų projektas siekia stiprinti trišalį muzikos industrijos atstovų bendradarbiavimą bei efektyviau pristatyti šalių muziką.

Baltijos kultūros fondo skirtas finansavimas leido visoms trims Baltijos šalims surengti pasirodymus WOMEX festivalyje bei suteikti galimybes renginyje dalyvauti didesniam skaičiui delegatų – Lietuvai renginyje atstovauja 21, Latvijai – 27, o Estijai – 42 delegatai.

Lietuvos muzikos informacijos centras WOMEX šiemet rengia jau septintąjį skėtinį Lietuvos atstovų stendą, kuriame mugės lankytojai iš daugiau nei 90 šalių gali išsamiai susipažinti su mūsų šalies muzikos kultūra ir jos reiškiniais, gauti informacijos apie pačius įvairiausius Lietuvoje vykstančius renginius ir muzikos organizacijas bei gyvai pabendrauti su stende dirbančiais Lietuvos delegatais.

Šįkart mugėje aktyviai dirba Lietuvos atstovai iš festivalio „Mėnuo juodaragis“, įrašų leidyklos „Dangus“, agentūrų „Tilto namai“ ir „One Root Music“, grupių „Subtilu-Z“, „Atalyja“, „Folk trio“, „Lietis“, „Sen Svaja“, „Laiminguo“, „UDU“, „Marga muzika“, „Promočių giesmės“ bei kompanijos „BOD“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi