Kultūra

2019.10.23 15:25

Lietuvių iliustruotoja susidorojo su svarbiu darbu – sukūrė Bolonijos knygų mugės įvaizdį

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.23 15:25

Vasaros pabaigoje lietuvių iliustruotoja Rasa Jančiauskaitė sužinojo, kad jai patikėtas svarbus darbas – ji išrinkta kurti kitų metų Bolonijos vaikų knygų mugės vizualinį stilių. Praėjus keliems mėnesiams nuo tos žinios, ji jau baigtą darbą pristatė ką tik pasibaigusioje Frankfurto mugėje. 

28-uonerių iliustruotoja R. Jančiauskaitė šiemetinei Bolonijos vaikų knygų mugei pateikė iliustracijas iš pirmosios iliustruotos knygos lietuvių kalba „Maži eilėraščiai mažiems“.

Šiai mugės parodai kasmet savo darbus pateikia keli tūkstančiai dailininkų iš viso pasaulio, šiemet beveik 3000, o atrinkti 76 kūrėjai. Rasa – tarp jų. Tačiau Bolonijoje įvertintos ne tik jau sukurtas iliustracijos.

Ketvirtus metus mugės tarptautinė žiuri atrenka vieną iliustruotoją, kuris vėliau kartu su dizaino studija kuria mugės vizualinį stilių. Šiemet tokio siūlymo sulaukė Rasa. Ji dirbo su Italijos dizaino studija „Chia lab“. Taigi, kitąmet kovo mėnesį Bolonijoje vyksianti tarptautinė vaikų knygų mugė, vienas svarbiausių vaikų literatūros, iliustracijos ir leidybos renginių pasaulyje, bus apipavidalinta taip, kaip sukūrė Rasa.

„Nusivežiau į Boloniją daug priemonių spalvotų, įsivaizdavau, kad atrasiu stilių. Ir nepaleidau juodo markerio, kurį atsivežiau, aš likau prie juodos, buvo šiek tiek klausimų, ar tai ne per drąsu, bet galiausiai pasiteisino idėja, kai išsigryno formos“, – sako iliustruotoja.

Rasa pasakoja, kad organizatoriai nesuformulavo konkrečios temos, buvo suteikta kūrybinė laisvė, tačiau pasakė, ko ieško, kad įvaizdis primintų pirmykštį meną, piešinius urvuose.

Lietuviškai kol kas yra išleista tik viena Rasos iliustruota knyga Mariaus Marcinkevičiaus „Maži eilėraščiai mažiems“, netrukus turi pasirodyti antroji paveikslėlių knyga „Ypatingas“.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 28.53 min.:

Panorama. Prasideda Vilniaus baroko kūrėjui, Jonui Kristupui Glaubicui, skirtas koncertų ciklas (su vertimu į gestų k.)
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt