Kultūra

2019.10.18 23:19

Kauno grafikos bienalė kvies svarstyti, kas yra grožis

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.18 23:19

Kaune prasideda trečioji grafikos bienalė „Grožis“, skirta rugsėjį mirusiai grafikei Jūratei Rekevičiūtei atminti. Jos organizatoriai sako, bienalėje norintys provokuoti ir kviesti diskusijai apie grožį, kurio ribas vis sunkiau apibrėžti.

Grafikės J. Rekevičiūtės paroda atidaryta medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje, kuriame ji dirbo dailininke. Menininkė planavo dalyvauti Kauno bienalėje. Kolegos, prisiminę jos žodžius, kad „Net ir kančia yra grožis, kai kenčia menininkas“, trečiąją Kauno bienalę pavadino „Grožis“.

„Jūratės darbai, nėra tokio tiesmuko grožio ar pasigėrėjimo, sunkūs tokie. Daug juodos, raudonos, skausmingi yra kažkokie, ypač paskutiniai tokie lyg nuojauta yra kažkokia pas ją. Bet šiaip aš nenoriu kažkokių laidotuvių kalbomis užsiimti, man neįdomu, ji buvo spalvinga asmenybė ir linksma, kažkaip buvo malonu su ja bendrauti“, – sako bienalės kuratorius Evaldas Milauskis.

Pagrindinėje bienalės parodoje Mykolo Žilinsko dailės galerijoje dalyvauja 40 menininkų iš 14 šalių – organizatoriai sako, norinčiųjų buvo tris kartus tiek.

Šiemet nuspręsta pristatyti darbus, atliktus klasikinėmis grafikos technikomis, ir ieškoti naujo požiūrio į grožį.

„Kvietėme ir šiek tiek provokavome ir dailininką, ir žiūrovą susimąstyti ir padiskutuoti, kur tas grožis prasideda ir baigiasi. Kas vieniems yra gražu, kitiems galbūt yra ties kičo riba“, – sako bienalės organizatorius Eugenijus Nalevaika

Trečioji tarptautinė Kauno bienalė truks mėnesį, joje be parodų planuojamos edukacijos ir ekskursijos. Vėliau dalis bienalės dalyvių darbų bus pristatyti parodose Šiaulių dailės galerijoje ir Telšiuose.

Panorama. Ramūno Karbauskio dinastijos pabaiga? Opozicija prognozuoja, kad kitą savaitę gali skilti „valstiečių ir žaliųjų“ frakcija
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt