Kultūra

2019.10.18 17:33

Danų opera „Sniego karalienė“ – geriausia, kas buvo sukurta 21 amžiuje (nors jis dar tik prasideda)

Jolanta Paškevičiūtė, LRT PLIUS laida „Kultūros diena“, LRT.lt2019.10.18 17:33

Danų kompozitoriaus Hanso Abrahamseno operos „Sniego karalienė“ premjera Kopenhagos Karališkajame operos teatre sulaukė didelio žanro gerbėjų ir net tarptautinės žiniasklaidos dėmesio. „Svaiginamai jausminga kelionė į tolimą šiaurę“, – taip ją apibūdino „Financials Times“ apžvalgininkas.

Tai pasaka apie Gerdą ir Kajų, bet Hanso Christiano Anderseno kūrinio laisva interpretacija, kaip sušildyti ledu virtusią širdį.

Kritikų nuomone, Hanso Abrahamseno „Sniego karalienės“ muzika – geriausia, kas buvo sukurta šiame šimtmetyje, nors jis tik prasideda.

„Sniego karalienėje“ kartais suskamba Strausso, Mahlerio, Bacho ar Wagnerio kūrinių motyvai, bet vos klausytojai spėja juos atpažinti, motyvas staiga suka į šalį, pastebi „Financial Times“ kritikas.

Muzika paprasta ir sudėtinga. Įvairiomis kalbomis dainuojantiems solistams malonu dainuoti gimtąja kalba.

Operos kūrėjai stengėsi „iš naujo“ pažvelgti į tai, kas žinoma nuo vaikystės. Jiems svarbu, kad žiūrovai norėtų dar sykį ateiti pasiklausyti „Sniego karalienės“, nors neturi vilčių iš operos „susikrauti kapitalo“.

Kopenhagos operos atstovai sako – naujas repertuaras tampa didele problema, nes net ir įdomias naujas operas žiūrovai ne visada pamėgsta.

Kelio pradžia sėkminga. „Sniego karalienės“ premjera anglų kalba jau įtraukta į Bavarijos operos repertuarą, premjera numatoma prieš pat Kalėdas.

Išsamiau – reportaže:

Operos „Sniego karalienė“ premjera Karališkajame operos teatre – svaiginančiai jausminga kelionė į tolimą šiaurę
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt