Kultūra

2019.10.18 22:14

Į Šeiko pramogų parką Klaipėdoje žiūrovai bus įleisti tik viena sąlyga – jei nusimes batus

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.18 22:14

Klaipėdoje Šeiko šokio teatras kviečia į premjerą – interaktyvų spektaklį pasaką suaugusiesiems intriguojančiu pavadinimu, klausiančiu, kas gi ta Alisa.

Tai Lewiso Carollo romano „Alisa stebuklų šalyje“ interpretacija. Scenarijaus autorė dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė, režisierė Monika Klimaitė, o kostiumus kuria dailininkė Giedrė Brazytė. Spektaklyje pasakoje persipina drama, šokis, žiūrovai kviečiami panirti į siurrealistinį pasaulį.

„Pramogų parku kartais galima pavadinti mūsų visą gyvenimą, stebint ir politinius įvykius, ką ir autorius tuo metu kalbėjo apie Angliją“, – sako choreografė Agnija Šeiko.

Šiam spektakliui ypač tinka daugiafunkcė Klaipėdos dramos teatro scena: jos elementai pasikelia, nusileidžia, šokėjai – zuikučiai visą laiką bus žalioje pievoje tarp žiūrovų, kurie irgi taps spektaklio dalimi ir atsidurs iškreiptų veidrodžių karalystėje.

Šokėjams tenka ne tik šokti, bet ir mokytis tekstus. Tai – nauja patirtis. „Pastebėjome, kad tekstas ir judesys ne taip lengvai suderinami dalykai. Tačiau viskas yra įmanoma, išmoksim“, - tikina šokėjas Darius Berulis.

Tiesa, vaidina ir du Klaipėdos dramos teatro aktoriai – Nijolė Sabulytė ir Jonas Baranauskas. Vis dėlto patys uždavę klausimą, kas gi ta Alisa, šokėjai neatskleidžia – ko gero, Alisa galės pasijusti kiekvienas žiūrovas.

Spektaklio premjera – šį penktadienį ir šeštadienį Klaipėdos dramos teatre. Beje, žiūrovai laukiami be batų – avintys kojinėmis ar šlepetėmis.

Išsamiau – reportaže:

Šeiko šokio teatras pristato naują spektaklį-pasaką tik suaugusiems: kvies pasinerti į siurrealistinį pasaulį
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt