Naujienų srautas

Kultūra2019.10.17 15:47

„Vilnius jazz“ – išskirtinis: čia koncertuoja atlikėjai, keitę Europos muziką

Vakar prasidėjo seniausias kasmetinis festivalis „Vilnius jazz“. Pagrindinį dėmesį skirdami įvairiausioms šiuolaikinio džiazo atmainoms, jo rengėjai sako, kad šis festivalis simbolizuos senosios ir dabartinės kartos džiazo flagmanų dialogą.

Paskutinės repeticijos prieš koncertą ir jau šiandien „Sheep Got Waxed“ žengs į Vilniaus džiazo festivalio sceną kartu su bendraminčiais iš Olandijos. Drauge įrašę albumą, Vilniaus publikai jie pristato ir naują bendrą programą.

„Su olandų muzikantais mus sieja vėjavaikiškumas ir noras išreikšti save keistai ir išradingai“, – apie bendrą projektą sako atlikėjai, savo kurtą muziką jau pristatę Olandijos klausytojams.

„Tokių kolaboravimo pavyzdžių yra daug. Šiemet pamatysime, kad Lietuvos atlikėjai jau yra pilnai integravęsi į europinę džiazo sceną. Visi pasirodymai, išskyrus „Milašiaus Power band“, visiškai nacionalinį, yra lietuvių bendradarbiavimo su Europos džiazo atlikėjais pavyzdžiai“, – sakė festivalio „Vilnius Jazz“ vadovas Antanas Gustys.

Tiek žvaigždžių dar nebuvo nė viename Vilniaus džiazo festivalyje, pastebi muzikos apžvalgininkai. Į Vilniaus sceną po 32 metų pertraukos grįžta garsus pianistas Alexanderis fon Schlippenbachas, vėl išgirsime saksofonininką Davidą Murray, pasirodys ir kiti garsiausi ne tik Europos, bet ir pasaulio džiazo muzikantai.

„Vilnius jazz“ turi labai ryškią tapatybę, ryškią kryptį nuo pat pirmojo festivalio. Jis pristato aktualų Europos ir pasaulio džiazą, tuos atlikėjus, kurie formavo šiuolaikinį džiazą ir padarė didžiausią jam įtaką“, – teigė A. Gustys.

„Vilnius jazz“ – iki spalio 20 dienos Lietuvos rusų dramos teatre.

Išsamiau – reportaže:

Prasideda seniausias kasmetinis Vilniaus džiazo festivalis
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi