Kultūra

2015.09.08 13:45

Emalio meno laboratorija Kintuose šiemet skirta vėtrungėms

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Emalio meno laboratorija „Pamario ženklai“, kasmet į Kintus sutraukianti šalies ir užsienio menininkus, šiemet skirta vėtrungėms, unikaliam Mažosios Lietuvos regiono simboliui.

Emalio meno laboratorija „Pamario ženklai“, kasmet į Kintus sutraukianti šalies ir užsienio menininkus, šiemet skirta vėtrungėms, unikaliam Mažosios Lietuvos regiono simboliui.

Kintų Vydūno kultūros centre įkurtoje emalio meno laboratorijoje darbuojasi aštuoni menininkai.

„Didžiausias tikslas yra dailininkams pristatyti savo krašto kultūrą ir istoriją, todėl „Pamario ženklai“ kiekvienais metais yra dedikuojami kokiai nors išskirtinei mūsų krašto unikaliai detalei“, – sako Kintų Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė.

Šiemetės laboratorijos tema – „Kodas – vėtrungė“, skirta Lietuvos regionų metams paminėti, išryškinant vieną unikaliausių Mažosios Lietuvos regiono simbolių. Prieš pradėdami įgyvendinti idėjas laboratorijoje, dalyviai senuoju laivu Kurėnu keliavo Nemuno deltos upėmis ir Kuršių mariomis.

„Buvome Kintuose, po to važiavome į Juodkrantę, į Nidą ir ten mus supažindino, ką mes čia turėsime daryti. Tai buvo labai svarbu“, – pasakoja menininkas iš JAV Algimantas Grintalis.

Menininkų užduotis – kuo įdomiau ir įvairiau, panaudojant ne tik emalį, bet ir kitas įvairias medžiagas, įgyvendinti šių metų temą.

„Turbūt nėra temos, kurios nebūtų negalima išpildyti emaliu. Tai yra tokia laisva medžiaga ir turi tiek galimybių, kad nėra ribų jai atskleisti. Tema „Vėtrungė“ nėra lėkšta ar konkreti, ją galima interpretuoti visiškai laisvai“, – tvirtina menininkė iš Klaipėdos Neringa Poškutė.

 „Aš rėmiausi žodžiais „vėjas“ ir „vėtrungė“. Ji rungiasi su vėju. Mano darbe yra vėtrungė, vėjo gūsis, kuris laužo ją. Tai bus šilto ir šalto vėjo stichija“, – pasakoja menininkė iš Vilniaus Marytė Dominaitė-Gurevičienė.

„[Menininkai] daro ir skulptūrines kompozicijas iš juodojo metalo, daro ir jungimą su medžiu“, – sako projekto koordinatorė Aušra Mačiulaitienė.

Sukurtus darbus menininkai pristatys penktadienį. Tradiciškai po vieną darbą jie paliks Kintų Vydūno kultūros centrui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.