Kultūra

2019.10.16 16:50

Skandalais garsėjantis Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras – vėl be vadovo

Mindaugas Klusas, LRT.lt2019.10.16 16:50

Atsistatydino Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro vadovas Leonas Blėdis. Prašymą atleisti jį iš pareigų apsilankęs Vilniuje Kultūros ministerijai (KM) jis įteikė spalio 16 dieną, dokumentas žinybos kanceliarijoje registruotas spalio 17-osios data.

Kas iš tiesų paskatino L. Blėdį trauktis iš posto, kalbama puse lūpų. LRT.lt jis pats teigė teatrą paliekąs dėl asmeninių priežasčių, daugiau nieko nenorėjo komentuoti. Direktoriaus pareigas L. Blėdis eis iki lapkričio 7 dienos. Kol kas nenuspręsta, kas jį pavaduos. Dėl šios priežasties kitą mėnesį bus skelbiamas konkursas.

LRT.lt kalbintas J. Miltinio dramos teatro meno vadovas Andrius Jevsejevas teigė, kad jam toks direktoriaus sprendimas labai netikėtas. „Nieko negaliu komentuoti, nes man pačiam į šį klausimą nėra atsakyta. Tik nukertama, kad priežastys yra asmeninės“, – sakė A. Jevsejevas. Skaudu juo labiau kad Kultūros ministerija, anot jo, J. Miltinio dramos teatro veiklą pastaruoju metu vertina labai palankiai.

Neoficialiai kalbama, esą L. Blėdis nusprendė pasitraukti dėl to, kad teatre šiuo metu statomas spektaklis pagal prieštaringai vertinamą autorės Rūtos Vanagaitės knygą „Mūsiškiai“. Toks įstaigos ketinimas sulaukė dviprasmiškų Panevėžio inteligentijos reakcijų. Vis dėlto spektaklio, kurio režisierius Artūras Areima, repeticijos, gamyba vyksta pagal numatytą planą, premjeros laukiama lapkričio pabaigoje.

Spektaklio kūrybos procesas pasėjo nesutarimų. Kaip rašė lrytas.lt, Paryžiuje gyvenantis JAV menininkas Aaronas Kahnas kaltina J. Miltinio teatrą pasisavinus jo idėją ir atleidus iš darbo. Amerikietis ketino statyti spektaklį pagal „Mūsiškius“, tik projekte siūlęs bendradarbiauti Vokietijos ir Izraelio teatrams. Vis dėlto J. Miltinio teatro vadovai A. Kahną atleido, o projektą perleido A. Areimai.

J. Miltinio dramos teatrą vadovų kaita tiesiog persekioja. 2017-aisiais dėl seksualinio priekabiavimo ir kitų pažeidimų iš direktoriaus pareigų buvo atleistas Linas Marijus Zaikauskas. Ankstesniam vadovui režisieriui Romualdui Vikšraičiui kolektyvas buvo pareiškęs nepasitikėjimą. Jis pareigose išsilaikė nuo 2010 iki 2015 metų. L. Blėdis direktoriumi dirbo nuo 2017-ųjų spalio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt