Kultūra

2015.08.11 13:21

„Rhye“ koncerto Lietuvoje laukia pripažinti melomanai

LRT.lt2015.08.11 13:21

Vos daugiau nei savaitė liko iki visame pasaulyje žinomos grupės „Rhye“ koncerto Lietuvoje. Los Andželo grupės pasirodymo menų fabrike „Loftas“ laukia daugybė žmonių, kurių gretose ir pripažinti melomanai, rašoma pranešime spaudai.

Vos daugiau nei savaitė liko iki visame pasaulyje žinomos grupės „Rhye“ koncerto Lietuvoje. Los Andželo grupės pasirodymo menų fabrike „Loftas“ laukia daugybė žmonių, kurių gretose ir pripažinti melomanai, rašoma pranešime spaudai.

„Kai automobilyje klausiau ką tik pasirodžiusio debiutinio „Rhye“ albumo, pagalvojau, kaip tai yra gražu ir kodėl niekas nieko apie juos nežino. Pasirodo, klydau, o muzikos žiniasklaida ir internetas buvo gerokai greitesni už mane. Apie „Rhye“ debiutą tada žinojo daug kas, o albumas „Woman“ buvo vienas labiausiai klausomų 2013 metų įrašų. Nuoširdžiai nustebau ir apsidžiaugiau, kad Vilnius yra jų turo dalis. Šis koncertas – didelis pasiekimas vietos organizatoriams ir geras patyrimas visiems, kurie į jį planuoja eiti“, – tvirtino vienas iš idėjų agentūros „New!“ įkūrėjų Tomas Ramanauskas.

Jam antrino ir televizijos laidų vedėja bei atlikėja Ieva Stasiulevičiūtė, kuri tikino koncerto datą pasižymėjusi raudonai.

„Tai vienas maloniausių ir naujausių mano muzikinių atradimų. Labai džiugu, kad tokie atlikėjai atvažiuoja į Lietuvą. Klausant jų muzikos kyla labai daug klausimų, kuriais savęs neapkroviau. „Rhye“ muzika galime sulyginti su meile iš pirmo žvilgsnio. Man labai patiko, įsimylėjau jų muziką. Linkiu nepraleisti progos pamatyti ir išgirsti juos gyvai“, – sakė I. Stasiulevičiūtė.

„Rhye“ pasirodymą, kaip vieną iš laukiamiausių šios vasaros koncertų Lietuvoje, įvardijo ir grupės „Golden Parazyth“ lyderis Giedrius Širka.

„Atlikėju domiuosi nuo tada, kai pasirodė solinis Milosh‘o projektas. Gaila, kad tada, 2010 metais, vienintelį Milosh‘o pasirodymą Kauno psichiatrijos ligoninės patalpose man teko praleisti. Džiaugiuosi, kad į Lietuvą „Rhye“ atvyksta pačiu laiku ir su visa grupe. Visos romantiškos sielos turėtų aplankyti šį koncertą. Unikalus, švelnus ir romantikos pritvinkęs Milosh‘o balsas skamba lyg moters, o nuostabi „Rhye“ muzika pulsuoja jausmais ir romantika“, – tvirtino „Rhye“ talento gerbėjas G. Širka.

Amerikiečių grupei pagyrų negailėjo ir kitas su muzika dirbantis žmogus – įvertintas kompozitorius, kino filmų „Lošėjas“ ir „Redirected“ garso takelių bendraautorius ir žinomas muzikos prodiuseris Domas Strupinskas. Jo teigimu, „Rhye“ koncertas būtų labai naudingas visiems Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentams, ypač instrumentalistams.

„Žinau ir pažįstu daug žmonių, kurie kuria grupes. Visi jie įkvėpti senos soul ir funk tradicijos. Man atrodo, kad šį koncertą verta aplankyti visiems jauniems žmonėms, kurie savo gyvenimą sieja ar planuoja sieti su muzika. Jame bus galima išgirsti kaip soul ir funk gali skambėti šiandien, kaip galima groti tyliai ir girdėti vienas kitą. Atlikimo kokybė ir profesionalumas. Tai proga ko nors išmokti ar tiesiog gauti įkvėpimo“, – patarimus dalino D. Strupinskas.

Radijo laidų ir televizijos vedėjas ir didžėjus Rimas Šapauskas dėl įtempto vasaros atostogų grafiko nesurado laisvo laiko stoti prieš koncertų agentūros „8 Days A Week” kameros objektyvą, bet patikino, kad puikiai ir saldžiai užmiega klausydamas gyvų „Rhye“ įrašų „Youtube“ video peržiūros portale.

Vienas labiausiai laukiamų šios vasaros koncertų įvyks rugpjūčio 19 dieną menų fabrike „Loftas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.