Kultūra

2019.10.15 22:02

Trims kūrėjams įteikti auksiniai ženkliukai: darbai išsiskiria menų sinergija

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.15 22:02

Lietuvos dailininkų sąjunga įteikė auksinius ženklelius už ryškiausią pastarųjų metų kūrybą. Trijų kūrėjų, kuriuos išrinko kolegos menininkai, darbai išsiskiria menų sinergija ir įdomiomis plastinės kalbos paieškomis.

Šokio teatras „Aura“ pradėjo Dailininkų sąjungos apdovanojimų vakarą. Šokėjams kostiumus iš laikraščių sukūrė viena iš geriausia išrinktų menininkių – Berlyne gyvenanti tekstilininkė Almyra Weigel.

„Nesu Lietuvoje, bet visa širdimi esu su Lietuva ir jaučiuosi jos dalis, be galo pagerbta, esu labai dėkinga“, – dėkojo tekstilininkė.

Lietuvos dailininkų sąjungos apdovanojimai – trijų auksinių ženklelių įteikimas – yra bene svarbiausia dailininkų metų šventė. Iš grafiką kuriančių menininkų Irma Balakauskaitė įvertinta už autentišką estetiką ir menų sinergiją.

„Yra labai brangus apdovanojimas, nes žinau, jog jį man skyrė mano kolegos. O tai yra patys pretenzingiausi kritikai“, – džiaugiasi grafikė I. Balakauskaitė.

Visi apdovanoti menininkai išsiskiria tuo, kad įvaldę profesines paslaptis, nebijo peržengti išraiškos ribų, naudoja įvairias technikas. Tapytojas Romualdas Balinskas sako, kad norėjęs atvežti į parodų salę savo tapybą be drobės, tačiau šie kūriniai trapūs.

„Aš tų apdovanojimų daug nesu gavęs. Pirmą – 12 metų, pirmą vietą laimėjau kažkokiame tapybos konkurse respublikiniame. Ir dabar. Tai nesu išlepintas apdovanojimais, tai man labai džiugu, kad esu pastebėtas“, – džiaugsmo neslėpė tapytojas R. Balinskas.

Su trijų apdovanotų menininkų kūryba galima susipažinti Dailininkų sąjungos 3-iajame aukšte esančioje parodų salėje.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 33.32 min.

Panorama. Viktoras Pranckietis išsaugojo Seimo pirmininko postą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt