Kultūra

2015.09.08 13:45

Budapeštą savaitę drebins muzikos žvaigždės

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Pirmadienio vakarą Vengrijos sostinėje Budapešte startavo garsusis Szigeto muzikos festivalis, sutraukiantis šimtus tūkstančių žiūrovų ne tik iš visos Europos, bet ir iš viso pasaulio.

Pirmadienio vakarą Vengrijos sostinėje Budapešte startavo garsusis Szigeto muzikos festivalis, sutraukiantis šimtus tūkstančių žiūrovų ne tik iš visos Europos, bet ir iš viso pasaulio.

Apdairesni festivalio dalyviai pasirūpino atvykti anksčiau, kad galėtų ramiau pasistatyti palapines geriausiose vietose ir pasimėgauti Obudos sala. Festivalis taip ir vadinasi – Sziget, kas vengriškai ir reiškia žodį sala. Tai žalia, daugiau kaip 100 hektarų užimanti sala Dunojaus viduryje.

Nuo pirmadienio iki pat savaitės pabaigos festivalyje vyks tokių atlikėjų kaip Robbie Williams, „Florence + The Machine“, „Kings of Leon“, „Avicii“, „Alt-J“ ir kt. pasirodymai

Szigeto festivalis prasidėjo nuo gana kuklaus studentiško renginio 1993 metais ir per 23 metus ne tik išaugo iki šimtatūkstantinio fenomeno Europoje, bet ir davė pradžią panašiems ne mažiau įspūdingiems festivaliams Rumunijoje ir net Ukrainoje.

„Pernai mūsų populiarumas smarkiai paaugo ir net viršijome fantastišką 400 tūkstančių lankytojų skaičių. Šiemet, sprendžiant pagal išankstinius bilietų pardavimus, galime pasiekti naują rekordą“, – festivalio sėkme džiaugėsi jo direktorius Karoly Gerendai.

Šiemet Obudos saloje, ruošiantis priimti rekordinį lankytojų skaičių, pasistengta ne tik užtikrinti žiūrovų saugumą, bet ir gerokai padirbėta plečiant infrastruktūros objektus – dušus, tualetus, bei šiukšlių surinkimo punktus. Be to festivalio dalyviai turės savo paplūdimį – tvyrant labai karštiems orams, tai labai aktualu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.