Naujienų srautas

Kultūra2019.10.15 13:55

Prasideda Frankfurto knygų mugė: renginio viešnia Norvegija atvažiavo traukiniu

Šiandien Frankfurte prasidės oficialūs tarptautinės knygų mugės renginiai, bet skaitinių gerbėjai iš viso pasaulio jau susirinko šiame svarbiame Vokietijos mieste, o šių metų mugės svečias – Norvegija, karališkojo sosto įpėdinius atsiuntė specialu literatūros traukiniu.

Norvegijos sosto įpėdinis princas Haakonas ir princesė Mette Merit Berlyne įsėdo į specialiai Norvegijos rašytojų ir knygų verslininkų delegacijai skirtą traukinį. Antradienį jie per Kelną važiuos į Frankfurtą. Berlyne princą ir princesę pasveikino „Deutsche Bahno“ vadovai ir Vokietijos sostinės vaikai padovanoję Norvegijos princesei savo piešinių.

„Norvegų literatūra vaikams ir jaunimui neretai yra drąsi ir ryžtinga. Mūsų autoriai nesibijo imtis sunkių temų ir tuo pat metu pradžiuginti skaitytojų. Todėl esu dėkinga, kad kai kurie geriausi mūsų autoriai važiuos kartu šiuo traukiniu“, – sako Norvegijos princesė Mette-Marit.

Į šių metų Frankfurto knygų mugę pakviesta ir ką tik Nobelio literatūros premiją gavusi lenkų rašytoja Olga Tokrczuk. Iš viso parodoje savo knygas pristatys daugiau kaip 7 tūkst. leidyklų ir jų autorių iš daugiau kaip 100 šalių. Beje, šio daugiamilijardinio verslo atstovai atkreipia dėmesį, kad šįmet mugėje rekordiškai daug leidyklų ir rašytojų iš Afrikos.

Frankfurto knygų mugė laikoma didžiausia pasaulyje, iki savaitgalio čia bus surengta apie 4 tūkst. įvairių renginių. Pavyzdžiui, Frankfurto gyventojai ir miesto svečiai jau galėjo dalyvauti renginyje, skirtame pirmosios Hario Poterio knygos vokiečių kalba 20-mečiui. Vietos vokiečiai pabandė pagerinti australų rekordą, sukvietę kuo daugiau Hario Poterio gerbėjų, persirengusių Grifų gūžtos spalvomis.

Po gana ilgo skaičiavimo paaiškėjo, kad abiejų lyčių Poterių į salę susirinko 897. Deja, australų rekordas užfiksuotas 2017-aisiais buvo beveik 100-u Poterių didesnis.

Išsamiai – reportaže:

Į Frankfurto knygų mugę – net literatūriniu traukiniu
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi