Kultūra

2015.09.08 13:45

Klaipėda prisiminė M. K. Oginskį

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Klaipėdos galerijoje atidaryta tarptautinė tapybos paroda „Mykolas Kleopas Oginskis grįžta į tėvynę“, skirta M. K. Oginskio 250-osioms gimimo metinėms paminėti.

Klaipėdos galerijoje atidaryta tarptautinė tapybos paroda „Mykolas Kleopas Oginskis grįžta į tėvynę“, skirta M. K. Oginskio 250-osioms gimimo metinėms paminėti.

Parodoje bus eksponuojami naujausi, specialiai šiai parodai sukurti Lietuvos, Baltarusijos ir Lenkijos menininkų darbai.

„Specialiai kvietėme šitų šalių dailininkus, kad jie praeitų M. K. Oginskio gyvenimo keliais. Turėjome dar vieną sąlygą: buvo kviečiami su šia maniera dirbantys dailininkai. Mes labai norėjome, kad darbuose atsispindėtų Polonezo muzika bei šio laikmečio kostiumai ir peizažai“, – teigė Klaipėdos galerijos direktorė Violeta Jusionienė.

2015 metai Lietuvoje paskelbti Mykolo Kleopo Oginskio metais. Šiemet sukanka 250 metų, kai gimė šis valstybės ir visuomenės veikėjas, diplomatas, kompozitorius, vienas iš 1794 metų sukilimo vadų. Pasak aktorės Virginijos Kochanskytės, M. K. Oginskį išgarsino jo polonezas, tačiau atrandami ir kiti jo kūriniai.

„Pasaulinę šlovę jam atnešė jo sukurtas polonezas „Atsisveikinimas su tėvyne“. Bet šie jubiliejiniai metai atskleidė tai, kad jis ne tik rašė polonezus, valsus, menuetus, maršus, bet ir dainas, romansus balsui ir fortepijonui“, – M. K. Oginskio talentus vardijo V. Kochanskytė.

Pasak aktorės, kuri taip yra UNICEF Geros valios ambasadorė Lietuvoje, M. K. Oginskio kūrybinis palikimas ne tik džiugina, bet ir įkvepia šiuolaikinius menininkus polonezo ritmu praskrieti per praėjusius amžius.

Paroda Klaipėdos galerijos filiale veiks iki rugsėjo pradžios.

Be to, iki rugsėjo 10 dienos Žemaičių dailės muziejuje, Plungėje, veiks stendinė edukacinė paroda. Šiuos rūmus 19 amžiaus pabaigoje įkūrė M. K. Oginskio anūkas kunigaikštis Mykolas Oginskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.