Kultūra

2015.08.10 13:14

Baigdamas kadenciją B. Komorowskis apdovanojo Lietuvą

BNS2015.08.10 13:14

Paskutinėmis Lenkijos prezidento kadencijos dienomis Bronislawas Komorowskis padovanojo Lietuvai dokumentų, susijusių su savo senelių žemėmis Aukštaitijoje, ir Žemaitijoje gyvenusio lenkų menininko kūrinių.

Paskutinėmis Lenkijos prezidento kadencijos dienomis Bronislawas Komorowskis padovanojo Lietuvai dokumentų, susijusių su savo senelių žemėmis Aukštaitijoje, ir Žemaitijoje gyvenusio lenkų menininko kūrinių.

„Tai yra žemėlapių, dvarų planų arba jų kopijų rinkinys“, – BNS pirmadienį sakė Lietuvos ambasados Lenkijoje antrasis sekretorius Minijus Samuila.

Pasak jo, tarp dovanotų dokumentų taip pat yra B. Komorowskio prosenelių nuotrauka, reklamos iš Kavoliškio dvare netoli Rokiškio veikusio saldumynų fabriko.

B. Komorowskis taip pat perdavė Lietuvai Žemaitijoje gyvenusio grafiko Jozefo Perkowskio piešinių. Šiuos darbus B. Komorowskis perdavė Lietuvos ambasadoriui per susitikimą prieš kadencijos pabaigą, sakė M. Samuila.

B. Komorowskio tėvai Zygmuntas Leonas Komorowskis ir motina Jadwiga Komorowska yra kilę iš Aukštaitijos. 2005 metais Varšuvoje išleistoje politiko knygoje „Dešine puse. Gyvenimas, politika, anekdotas“ yra nuotrauka, kurioje pavaizduotas B. Komorowskio senelis Juliuszas Komorowskis, sėdintis Rokiškio rajone buvusio Kovališkio dvaro terasoje.

B. Komorowskis pralaimėjo šiemet vykusius prezidento rinkimus opozicijos kandidatui Andrzejui Dudai. Naujojo Lenkijos vadovo inauguracija įvyko praėjusią savaitę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.