Naujienų srautas

Kultūra2015.08.10 11:00

„Vilnius Street Art“ kviečia kalbėti apie meną mieste

LRT.lt 2015.08.10 11:00

Trečiojo festivalio „Vilnius Street Art“ metu bus kalbama apie gatvės meno ir graffiti skirtumus, per didelį dėmesį skulptūroms ir net nekilnojamojo turto bei verslo vystymą miesto rajonuose, rašoma pranešime spaudai.

Trečiojo festivalio „Vilnius Street Art“ metu bus kalbama apie gatvės meno ir graffiti skirtumus, per didelį dėmesį skulptūroms ir net nekilnojamojo turto bei verslo vystymą miesto rajonuose, rašoma pranešime spaudai.

„Gatvės meno festivalis neapsiriboja meniniais darbais – mūsų siekis yra tapti platforma susipažinti, diskutuoti bei vertinti svarbius klausimus, susijusius su viešuoju menu. Iki šiol tarp eilučių išsakydavę savo nuomonę, šiais metais pasiryžome išgryninti Lietuvai aktualiausias viešojo meno temas ir išklausyti įvairias nuomones“, – teigia menotyrininkė, festivalio kuratorė Aušra Traškelytė.

Visos diskusijos vyks kultūros bare „Kablys“, kuris šiais metais festivaliui įžengus į Stoties rajoną tapo festivalio namais. Taip pat „Kablyje“ rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais vyks vieši susitikimai su festivalyje dalyvaujančiais menininkais. Specialiai šiems renginiams naujam gyvenimui bus prikelta užmiršta pastato erdvė – buvusi kino salė antrame aukšte. Festivalio pokalbiai ir susitikimai su menininkais yra atviri visiems.

Rugpjūčio 20 d., 19 val. Į pirmąjį pokalbį A. Traškelytė kvies aptarti gatvės meno ir graffiti sampratų skirtumų ir panašumų bei šių dviejų judėjimų ir jų atstovų santykio su miestu, miesto gyventojais ir valdžios atstovais. Pokalbyje dalyvaus Gabrielius Liaudanskas, festivalio „Vilnius Street Art“ ir meno centro „Hin Bus Depot“ Malaizijoje kuratorė Gabija Grušaitė, bei A. Traškelytė.

Rugpjūčio 27 d., 19 val. Antrąjį festivalio „Vilnius street Art“ pokalbį rengia Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija, kuriame bus diskutuojama apie Stoties rajono patrauklumą verslui ir nekilnojamojo turto vystytojams. Diskusijoje dalyvaus architektas Mindaugas Pakalnis, baro „Bukowski“ įkūrėjas Ronaldas Šmitas, baro „Dėvėti“ įkūrėjas Dmitrijus Petrauskas bei LNTPA direktorius Mindaugas Statulevičius. Pokalbį ves Justina Juršytė.

Rugsėjo 3 d., 19 val. pasikalbėti apie tai, kam priklauso viešoji erdvė ir kaip ji yra formuojama, kvies menotyrininkė Laima Kreivytė. „Šiandieninė viešoji erdvė neapsiriboja visuomeninių institucijų fasadais – spauda, televizija, internetas išviešina kadaise giežtai saugotas privačias teritorijas. Todėl vis dažniau kalbama apie viešosios sferos sunykimą dabartiniame pasaulyje. Kita vertus, audringos diskusijos apie Žaliojo tilto skulptūras ir Vlado Urbanavičiaus „Krantinės arką“ rodo, kad fizinė vieta, atminties ženklai ir miestovaizdžio formavimas yra kaip niekad aktualūs“, – teigia Laima Kreivytė. Kartu su ja pokalbyje dalyvaus menotyrininkės Agnė Narušytė ir Skaidra Trilupaitytė.

Trečiasis tarptautinis gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“ prasidės 2015 m. rugpjūčio 19 d. Festivalis vyks Stoties rajone.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi