Kultūra

2019.10.10 20:26

Šiaurės barokas, kilnūs žmonės, sudėtinga istorija: klajojantis flamandas ragina viską mesti ir leistis į Lietuvą

LRT.lt2019.10.10 20:26

Lietuvos ambasadoje Belgijoje laukiama žymaus flamandų kultūros veikėjo, dainininko, TV laidų vedėjo ir žurnalisto Kurto Van Eeghemo. Jis parašė knygą „Lietuva. Kelionė į nepažinta“ (olandų k. „Litouwen. Op reis naar het onbekende“), kurios sutiktuvės įvyks spalio 14 dieną.

„K. Van Eeghemas pernai nutarė parašyti knygą apie Lietuvą ir jos kultūrą, argumentuodamas, kad Lietuva jau 15 metų yra Europos Sąjungos narė, o Flandrijoje žmonės dar labai mažai žino apie šį Europos kraštą“, – LRT.lt teigė Lietuvos ambasados Belgijos Karalystėje antroji sekretorė Aistė Šaduikienė.

K. Van Eeghemas praėjusiais metais daug laiko praleido Lietuvoje, lankėsi muziejuose, teatruose, kino renginiuose, meno festivaliuose, domėjosi istorija, pabuvojo įvairiuose Lietuvos miestuose.

Savo potyrius ir įspūdžius jis aprašė spalio 14-ąją pristatomoje knygoje. Vakare dalyvaus Flandrijos užsienio reikalų departamento ir Flandrijos kultūros atstovai, K. Van Eeghemo gerbėjai ir skaitytojai, užsienio diplomatai.

„Dabar, kai visi klausiame, ką mums reiškia Europa, K. Van Eeghemas atranda Lietuvą. Tai – pribloškiama patirtis“, – rašoma knygos viršelyje.

Aistringuose ir energinguose kelionių užrašuose jis dalijasi atrastais turtais. Autorius rašo apie šiauriausius Europos baroko miestus, meilę menams, sudėtingą istoriją, nepaliestą grožį, kilnius žmones ir europietišką Lietuvos prigimtį.

Su jam būdingu entuziazmu ir jautrumu K. Van Eeghemas pasakoja, kaip jis mėnesių mėnesius keliavo per šalį, ieškodamas grožio ir pažindamas jos gyventojus. Knygos skaitytojas, tikina leidėjai, norės kuo greičiau leistis kelionėn į Lietuvą.

Apie naująjį K. Van Eeghemo veikalą nemažai rašoma Flandrijos žiniasklaidoje. Autorius knygą jau pristatė keliose televizijos ir radijo laidose. Žurnalistas taip pat skaito paskaitas apie Lietuvą.

Per viešnagę žymusis flamandas susižavėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba, ketina apie šį kūrėja parašyti daktaro disertaciją ir išleisti naują knygą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt