Kultūra

2015.09.08 13:45

Užutrakio dvaro terasoje – Neda ir Vilniaus džiazo orkestras

LRT.lt2015.09.08 13:45

Sekmadienį atviroje Užutrakio dvaro rūmų terasoje koncertuoja Lietuvos džiazo ledi Neda Malūnavičiūtė ir Vilniaus džiazo orkestras, į taktą svingo ir džiazo ritmu suksis lindyhopo šokėjai.

Sekmadienį atviroje Užutrakio dvaro rūmų terasoje koncertuoja Lietuvos džiazo ledi Neda Malūnavičiūtė ir Vilniaus džiazo orkestras, į taktą svingo ir džiazo ritmu suksis lindyhopo šokėjai.

Tam, kad įvyktų šis koncertas, būtinos kelios sąlygos, rašoma pranešime spaudai. Viena – surinkti aktyviai atskirai koncertuojančius ir orkestre grojančius geriausius šalies džiazo muzikantus. Antra, jie turi atsisakyti visų kitų projektų dėl šio ir groti taip,  kad orkestras ir vokalas skambėtų tobulai, vienu atsikvėpimu. Trečia – muzikai atiduoti visą save.

Nedos ir Vilniaus džiazo orkestro  programa ypatinga tuo, kad pirmąkart skambėjo 2012 metų Birštono džiazo festivalyje, kai Nedai buvo įteiktas pagrindinis prizas. Beje, Vilniaus džiazo orkestrą žinomas muzikantas ir kompozitorius Remigijus Rančys subūrė būtent Nedos pasirodymui. Kas žino, jei ne Neda, Vilniaus džiazo orkestro gal apskritai nebūtų ? Įdomu ir tai, kad didysis prizas pirmąsyk buvo įteiktas moteriai džiazo atlikėjai ir tai iš anksto žinojo visi, išskyrus ją pačią.

Nedos žodžiais, vidury koncerto paskelbus šią žinią, ji patyrė tikrą euforiją, šoką. Po Birštono ši programa, į kurią įdėta tiek daug profesionalumo, pasiruošimo, emocijų, jėgų, skambėjo tik kelis kartus.

„Netvėriau laime, kai buvau pakviesta į „Užutrakio vakarus“. Su Vilniaus džiazo orkestru parengta mažai girdėta programa skambės nuostabioje erdvėje, nuostabiu laiku ir nuostabiems žmonėms. Džiaugiuosi susitikimu su Remigijumi Rančiu, su Trakais ir mano mylima publika“, – sakė Neda.

Bendrame projekte skamba ne tik orkestras, Nedos fleitos partijos, jos vokalas, bet ir „instrumentiškos“  balso improvizacijos.

„Remigijus labai talentingas, profesionalus ir temperamentingas muzikantas, todėl drauge labai įdomu dirbti. Šio koncerto labai laukiu. Tai – mano sielos muzika, kurioje aš jaučiuosi geriausiai“, – tvirtino Neda. Dainininkė šmaikštavo, kad Užutrakyje laukia susitikimas su romantiška ir šėlstančia Neda, kuri tarp daugybės vyrų jaučiasi ypač gerai.

Beje, orkestre groja geriausi vyresnės ir jaunosios kartos šalies džiazo muzikantai, papildantys vieni kitus ir praturtinantys orkestro skambėjimą ir patirtimi, ir veržlumu.

„Pagroji vieną kūrinį ir pajunti, kad atsiranda ryšys, iš kurio gimsta nauji projektai, koncertai. Taip radosi kūrybinė draugystė su Neda. Ji visada žavėjo ne tik šimtaprocentiniu savo darbu, patirtimi, bet ir žmogiškąja šiluma, nuoširdumu. Džiaugiuosi, kad „Užutrakio vakarų“ festivalis mus pakvietė, todėl laukia tikrai įsimintini įspūdžiai“, – sakė Vilniaus orkestro vadovas.

Klasikiniai, šiuolaikinio džiazo standartai, braziliška muzika, originalios R. Rančio aranžuotės sekmadienį užpildys Užutrakio dvaro erdves. Svaigūs ritmai paklus džiazo orkestro vadovui R. Rančiui, kuris savo ruožtu tvirtino, kad Užutrakyje geriausia partitūra yra nuostabi gamta: nuo terasos atsiverianti ežero panorama su Trakų pilimi, ūksmingos parko lajos, publika, kuri koncerto klausosi ir Galvės ežere atplaukusi jachtomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.