Kultūra

2019.10.04 23:15

Pasaulinės gyvūnų dienos proga Vilniaus paveikslų galerijoje lankėsi ir augintiniai

Pasaulinę gyvūnų dieną Lietuvos dailės muziejus paskelbė lankytojus į vieną iš muziejaus parodų leisiąs su augintiniais. Su šeimininkais apsilankę šunys ir katės parodoje daugiausia džiaugsmo suteikė patiems muziejaus darbuotojams.

„Tautmilės prieglaudėlės“ savanorės į Vilniaus paveikslų galeriją įžengė jau popietę. Jos kasdien atvažiuoja į gyvūnų prieglaudą ir padeda vedžioti šunis. O penktadienį su vienu augintiniu išsirengė ir į parodą.

Savanores lydėjusi darbuotoja sako, kad muziejuje daug naujų kvapų ir augintiniams įdomu viską pažinti. Lankytojams su gyvūnais vienai dienai atverta dailės muziejaus paroda „Didžioji gatvė“.

Parodos kuratoriai pasaulinę gyvūnų dieną nusprendė švęsti kartu su vilniečiais ir pirmą kartą muziejaus istorijoje pakvietė į ją ateiti su augintiniais.

„Šunys ir katės, ir visi kiti augintiniai yra tokie pat pilnateisiai Didžiosios gatvės praeiviai, kaip ir žmonės, jie yra Didžiosios gatvės dalis, o kadangi mūsų paroda apie Didžiąją gatvę ir jos kasdienį gyvenimą, pagalvojome, o kodėl gi ne“, – pasakoja parodos kuratorė Justina Augustytė.

Didžiosios gatvės maršrutas ekspozicines sales jungia su už lango besidriekiančia sostinės gatve. Čia pasakojama apie ryškiausius paveldo objektus, atskleidžiama intriguojančių faktų apie buvusius gatvės gyventojus. Lankytojų dėmesys nuo eksponatų dažnai krypo į keturkojus.

Tuo metu jų šeimininkai džiaugėsi neįprasta proga išeiti su gyvūnu, kartais auklėti, kaip reikia elgtis.

Vilniaus paveikslų galerijos darbuotojai augintinių laukė įpylę vandens, lankytojai šluostė jiems kojas. Visgi daugiausia šia diena džiaugėsi ekspozicijos saugotojos.

„Ir nuotaika kita, ir visi darbuotojai su šypsenomis. Tik pasirodė šuniukas, visi laimingi atrodo ir ekspoziciją kažkaip suspėja ir pažiūrėti, ir su gyvūnėliais pabendrauti, ir mums leidžia pabūti. Diena praeina žymiai greičiau“, – teigia ekspozicijos saugotoja Zita Sakavičienė.

Muziejaus darbuotojai sako, kad ateityje rengs daugiau tokių dienų, nes akcija visiems patiko.

Panorama. Kenčia ne tik mokytojai: kultūrai kitąmet siūloma planuoti dar kuklesnį biudžetą